1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ensarioğlu seçim bürosunun açılışını yaptı
Ensarioğlu seçim bürosunun açılışını yaptı

Ensarioğlu seçim bürosunun açılışını yaptı

DİYARBAKIR - 1 Kasım genel seçimlerinde Diyarbakır’dan bağımsız aday olan Devlet eski Bakanı Salim Ensarioğlu, seçim bürosunun açılışını yaptı.

A+A-

Yoğun bir katılımın olduğu seçim bürosunun açılışında konuşan Ensarioğlu, her insanın dünyaya geldiğinde bazı görevlerinin kaderinde yazılı olduğunu belirterek, “Benim kaderimde hep mücadele olmuştur.

 

Mücadelemden hiç bir zaman maddi bir çıkar ön plana çıkarmadım. Hep insanlara hizmet için mücadelede bulundum. 17 yaşından beri bu mücadelede yer alıyorum. Mücadelesiz verilen bir makamı da hiçbir zaman sevmedim. Benimsemedim. Bizim maddi olarak bir ihtiyacımız ve düşüncemiz yoktur.

 

Maaş ve para gibi bir derdim yok. Düşünmüyorum bile. Seçildiğim taktirde verilecek maaşı Diyarbakır’ın fakir fukarasına hediye edeceğim. Çünkü maddiyata ihtiyacım yok. İhtiyacım olan tek şey, dokunulmazlık zırhını alarak, burada yapılan yanlışları cesaretin ötesinde engelleri kaldırmaktır” dedi.


“HİÇBİR ZAMAN ÖNÜME KONULAN KAĞIDI OKUMADIM”


İnanmadığı hiçbir konuşmayı yapmadığını ifade eden Ensarioğlu, “Söyleyeceklerimi sizinle paylaşacağım zaman zaman. Ben sayın Çiller ile de rahmetli Demirel ile de politika yaparken bile hiçbir zaman partinin önüme koyduğu kağıdı okumadım. Diyarbakır ve Güneydoğu’ya geldim. Bakanlığım döneminde Singapur’a görevlendirilmeme rağmen gitmedim. Hep bölgeye geldim.

 

Tanıdım derken bütün bölgeyi karış karış gezdim. Benim görevim buradaki insanları mutlu etmekti. Ben bunun için çalışırken, zaman zaman eski genel başkanlar ve yardımları önüme bazı yazılar bırakarak, bunu okumamı istiyorlardı.

 

Ama ben hiçbir zaman okumadım. Bana söylenen beyanatları okumadım. Benim sözlerim bazı insanları rahatsız etmiştir. Barış için bu davaya kellemi koydum, koymaya da devam edeceğim” diye konuştu.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler