1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ensarioğlu,Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarına destek verdi
Ensarioğlu,Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarına destek verdi

Ensarioğlu,Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarına destek verdi

Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi, Dicle Üniversitesi Hastaneleri ve sağlık çalışanlarına yönelik başlatıldığı ileri sürülen ‘karalama’ kampanyaları ile ilgili kitlesel bir açıklama yapıldı.

A+A-

Dicle Üniversitesi Hastaneleri önünde yapılan açıklamayı okuyan Sağlık-Sen  Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu,


KABUL EDİLİR BİR DURUM DEĞİL


Son günlerde sosyal medya hesapları ve bunun yansıması olarak da bazı basın yayın kuruluşlarında Dicle Üniversitesi Hastaneleri ve sağlık çalışanlarına yönelik bir karalama kampanyası yürütültüğüne işaret ederek, “Dicle Üniversitesi Hastaneleri’nden pkk yuvası olarak bahsedilmesinin yanı sıra, basın ahlak ve ilkelerine yakışmayacak şekilde başlıklar atılarak haber yapılması kabul edilebilir bir durum değildir. Karalama kampanyasını ve sağlık çalışanlarının hedef gösterilmesini üzüntüyle görmekteyiz” dedi.


SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUZ


Söz konusu yapılan iddialar, pkk ile mücadelede yaralanarak hastanelere getirilen güvenlik personeli üzerinde de psikolojik olarak olumsuzluklara yol açtığı ve sağlık çalışanlarına olan güveni de sarstığına değinen Ensarioğlu, “Bu tür suçlamaları Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi olarak kabul etmiyoruz. Bu iddiaların sahipleri, en kısa sürede iddialarını ispat etmeli; varsa pkk mensubu veya sempatizanı onlar hakkında gereken yapılmalıdır. Aksi durumda Dicle Üniversitesi Hastanelerinde çalışmakta bulunan 3 bin 500’ün üzerinde personel zan altında bırakılmaktadır. Canını dişine takarak, büyük fedakârlıklarla görevini yapan sağlık çalışanlarına bunu yapmaya kimsenin hakkı yoktur” diye konuştu.


ZOR ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞIYORUZ


Ensarioğlu, şöyle dedi:“Bölgeye hizmet vermekte olan Dicle Üniversitesi Hastaneleri ve Biz Sağlık Çalışanları görevlerimizi zor şartlar altında yerine getirip, ahlaki, özverili ve aşırı gayret göstererek yürütmekte olup, hastanemize gelen hastalarda dil, din, ırk, mezhep ve cinsiyet gözetmeksizin en samimi çabalarla hizmet vermekteyiz ve bu hizmeti vermeye de devam edeceğiz.  

Her geçen gün daha büyük başarılara ve hizmetlere imza atan Dicle Üniversitesi Hastaneleri ve sağlık çalışanlarının bu şekilde yakışıksız söylemlerle anılması bizleri derinden üzmektedir. Bireyden genele yüklenerek kimsenin sağlık çalışanlarını baskı altında tutmaya çalışmasını kabullenmeyeceğimiz gibi bu duruma sesiz de kalmayacağız. Her nerede olursa olsun insana hizmet olan bu asil görevde, insan ayırımı yapılması, kabul edilebilir bir durum değildir. Böyle bir durumun yaşanması halinde bunun da karşısında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”.


Açıklamanın ardından Sağlık-Sen üyeleri ve sağlık çalışanları sesiz bir şekilde dağıldı.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler