1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ensarioğlu güven tazeledi
Ensarioğlu güven tazeledi

Ensarioğlu güven tazeledi

Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi 3. Olağan Kongresi yapıldı,250 kişinin katıldığı kongrede başkanlığa yeniden Nurhak Ensarioğlu getirildi.

A+A-
Diyarbakır Şubesi 3 .Olağan Kongresi yaklaşık 250 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Hilton Otelinde yapılan kongreye sağlık sen genel Başkan yardımcısı Aziz Aslan .Diyanet sen şube başkanı Ömer Evsen, Diyarbakır il sağlık müdürü Dr Sait Avar, hastane çalışanları ve hastane yetkilileri katıldı.
 
Yaklaşık 12 yıldır sağlık senin yönetim kurulunda görev yaptığını belirten ve delegelerin güven oyunu alıp tekrar başkanlığa seçilen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu yarının bilincinde olduklarını belirterek çalışanların maddi ve özlük haklarını korumayı kendilerine hedef olarak  belirlediklerini söyledi.
 
Delegelere seslenen Nurhak Ensarioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
 
Değerli delegasyon saygıdeğer misafirler Sağlık-sen Diyarbakır şubesi 3.olağan genel kuruluna hoş geldiniz.
 
Sağlık-sen ailesi olarak özel de çalışanlarımızın maddi ve özlük haklarını korumayı kendimize görev biliyor ve bu bilinçle çalışmalar yapıyor, genel de ise ülkemizde demokrasinin yerleşip güçlenmesi ve bireysel özgürlük alanın genişletmesi adına da çalışmalar yapıyoruz. Çünkü yarınımızın nasıl olacağını bilmeden bugünümüzün iyi olmasının kimseye bir faydasının olmadığının bilincindeyiz..
 
*Milleti ezen bir anayasa yerine daha sivil bir anayasanın olması için referandum da evet diyerek ,
 
*Cumhuriyet mitinglerine karşı ortak akıl mitinglerine katılarak,
 
*Anaların ağlamaması ve kardeşlik hukukunun gelişmesi için çözüm sürecine destek vererek,
 
*Kamuda kılık kıyafet ve başörtü özgürlüğü için 10 milyon imza toplayıp TBMM'ye sunarak,
 
*Dünyada yapılan zulümlere ve mazlumların öldürülmesine karşı çıkmak için Mısırda, Suriye de, Filistin de, Kobani vb. yerler deki sessizlerin sesi olduk. Değerli misafirler;
 
Güçlü bir Türkiye için, demokrasi çıtasını yükselmenin hesaplarını yapmamız gerekirken son dönemlerde hepimizin şahit olduğu gibi milletimizin gelecek hayallerine ipotek koymak isteyenler var. Gerilimden medet uman, halkımızın önüne karamsar tablolar çıkarmak isteyen birtakım şer odaklar var.
 
Son yıllarda ülkemizin yakaladığı istikrar ve demokratik atılımların önüne set çekmeyi amaçlayanlar var, istikrar ve demokrasinin önüne engeller çıkartmayı amaçlayan bu gizli yüzlerin kimler olduğunu bizler çok iyi biliyoruz. Sivil toplum kuruluşu olarak milletimizin haklarının korunması noktasında bizler bu gizli yüzlere ve demokrasi dışı amaçlara karşı mücadele etmeliyiz. Ülkemizin geleceği için, milletimize olan inancımız için, çocuklarımızın geleceği için bunu yapmalıyız. Değerli delegasyon ve misafirler
 
Bizce sendika üyeliğini sıradan kâğıda atılan bir imza değil, maddi ve özlük hakların korunması için bizlere teslim edilmiş olan bir emanet olarak görüyoruz. Emaneti korumayı da insanlığımızın ve inancımızın gereği olarak kabul ediyoruz.
 
Sendikacılık siyasi ve ideolojik hesaplara hizmet etme aracı olarak kullanmanın yanlışlığı kadar, siyasete ve ideolojilere de karşı çıkma aracı olarak kullanılması da yanlıştır.
 
Ülkemiz, geleceğimiz ve milletimiz için doğru bir uygulama olduğu zaman yapan kim olursa olsun takdir etmek, eksik ve yanlış uygulamalara engel olma felsefesiyle hareket edilmesini onurlu ve gururlu sendikacılığın gereği olarak görüyor ve bu bilinçle hareket ediyoruz.
 
Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürürken, 100 binden fazla sözleşmelinin kadroya geçişinin sağlanması, sabit ödemelerin garanti gelir olarak verilmesi, mesai saatlerinin düzeltilmesi, doğumdan sonraki iki yıl nöbet muafıyeti,4c'lilere 400 TL kadar iyileştirme yapılması, yıpranma payı ve lisans tamamlama vb. hakların kazanılması için emek veren Genel merkezimiz yetkililerine, teşkilat mensubu arkadaşlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum.
 
Biz sağlı-sen Diyarbakır şubesi olarak siz çalışanlarımıza hizmet ederken delege seçimlerinde çalışanlarımızın tümüne yakınının bizleri desteklemiş olması, bizleri gururlandırdığı gibi almış olduğumuz sorumluluğumuzun arttığının farkındayız. Bu destek tek başıma şahıma ait değildir, bu destek tek başına yönetime ait değildir, bu destek tek başına temsilcilere ait değildir, bu destek tek başına gönlünü ortaya koyan gönüllü temsilcilerimize de ait değildir. Bu destek ve teveccüh bunların tümünü ne verilen bir destektir. Kısacası bu salonda bulunan tüm arkadaşlarımıza verilen bir destektir.
 
Allah hiç birimizi utandırmasın
 
4 yıldır yapılan tüm çalışmalardan bahsederek fazla zamanınızı almak istemiyorum.
Göreve başladığımız zamanda birçoğunun da hatırlayacağı üzere 2400-2500 üye sayısının yüksek oranda doyum noktası olduğu ve bundan sonra göreve gelen arkadaşların işinin çok zor olduğunu herkes konuşmaktaydılar. Ancak bugün şubemiz 4400 üyesiyle çalışanlara oranla en fazla üyeye sahip iller arasındaki konumunu devam ettirmektedir.
 
* Üyelerimize yüksek lisans eğitimi çerçevesinde Beykent üniversitesiyle sağlık kurumları işletmesi ve hastane yönetimi bölümüyle anlaşılıp 93 üyemiz mezun olmuştur. Sağlık-Sen genel merkezimizin yapmış olduğu protokol çerçevesinde Türk hava kurumu üniversitesiyle işletme alanında yeni mezunlar vermekteyiz 3-
 
* 4-- Şeker Bankası ve SBN sigortacılık ile yapılan protokol kapsamında bütün üyelerimize ferdi kaza sigortası yapılmıştır. Bu kapsamda ilimizde elim kazalar sonucunda kaybettiğimiz 5 üyemizin ailelerine ferdi kaza sigortasından 25'er bin TL olmak özere toplamda 125.000,00 TL katkıda bulunulmuştur.
 
* Üyelerimize Memur-sen olarak 1124 TOKİ kazandırarak bugünlerde hak sahiplerine teslim edilecek. 2. Etap TOKİ çalışmalarımız devam etmektedir.
 
*Sağlık-Sen Diyarbakır şubesi olarak hizmet verdiğimiz sendika binasının mülkiyeti genel merkezde olmak üzere şubenin kesintisiyle 190 bin TL'ye satın alındı, iç dekorasyonuna yaklaşık 50 bin TL tadilat yapıldı.
 
*2012 tarihinde Skoda Octavia araç sendika çalışmalarında kullanılmak üzere ücreti şubemiz aidatlarından kesilmek üzere genel merkez tarafından şubeye tahsisi edildi.
Bu ve buna benzer kazanımlarımızm gerçekleşmesi için, makul ve mantıklı çözüm önerilerimizi dikkate alan tüm yönetici arkadaşlarımıza ve desteğini esirgemeyen tüm üyelerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum.
 
Maddi ve özlük hakları konusunda bunlarla uğraşırken, klasik sendikacılığın ötesinde çalışanlarımızın sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetleri düzenleyerek hizmet vermeyi kendimize görev biliyoruz. Rüzgârın yönünü değiştirme sekte. Geminin yönünü değiştirdik.Allaha Şükür. 
 
Yerelde olmasını istediğimiz en önemli taleplerse; yönetici arkadaşlarımızın yetki inisiyatiflerinin olduğu yerlerde kurum zarara uğramıyorsa çalışanların yanında olmasını istiyoruz. Çünkü biz çok iyi biliyoruz ki fiziki şartları ve çalışma koşulları daha ağır olan kurumdaki çalışanlar, fiziki şartları daha iyi ve çalışma şartları daha hafif olanlara göre daha huzurlu ve mutlular. Bu da gösteriyor ki çalışanların gönlünü kazanmak en az çalışma şartları kadar önemlidir.
 
Barınma yerlerinin özellikle hemşire odası ve vb yerlerinin fiziki şartlarının düzeltilmesi sosyal faaliyetlerimizin aynı şekilde devam ettireceğimizin bilinmesini isteriz. Bu duygularla yönetim kurulundan ayrılan arkadaşlarıma geçmişte sundukları emeğe karşı teşekkür eder 3. Olağan genel kurulumuzun sendikamıza hayırlara vesile kılmasını diler hepinizi saygıyla selamlıyorum.
 

HABERE YORUM KAT