1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engellilerin emekleri çalındı
Engellilerin emekleri çalındı

Engellilerin emekleri çalındı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da IŞİD protestoları sırasında yaşanan sokak olayları esnasında Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Diyarbakır Şubesi, kimliği belirsiz kişiler tarafından gece yarısı soyuldu.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, olay, dün gece saat 23.45'te meydana geldi. Yenişehir ilçesinde sakatlara hizmet vermek amacıyla kurulan dernek, kimliği belirsiz kişiler tarafından soyuldu.

Diyarbakır'da yaşanan olaylar nedeniyle bir süre açılmayan dernek bu sabah üyelerin derneğe gelmesiyle fark edildi. Birçok engelliye hizmet veren dernek projeler kapsamında faaliyet gösteriyordu. Dernekte bulunan, el kamerası, büro takımı, fotoğraf makinesi, projeksiyon ve diz üstü bilgisayar kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı.

TSD Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz, olayı gerçekleştiren şahısların er ya da geç ortaya çıkacağını söyledi. Kavmaz, “Dernek binasında engelli kardeşlerimize hizmet vermekteyiz. Bu nedenle olaylardan dolayı derneğimizi 5 gün açmadık. Dernek üyelerimizin bugün sabah saatlerinde binaya gelmesiyle hırsızlık anlaşıldı. Engelli kardeşlerimizin emeğiyle alınan malzemeler çalındı, umarım en kısa zamanda ortaya çıkar, cezasını çeker” dedi.

Dernek üyesi Zülküf Batmaz ise gözyaşları içerisinde emek ve çaba sarf ettiğini dile getirdi. Batmaz, “Sabah saatlerinde derneğimize geldiğimde fark ettim. Kapının açık oluşundan içeride başka arkadaşlarımın olacağını düşündüm ama yanıldım. Hırsızlar içeri girip kapıyı açık bırakıp kaçmıştı. Emek ve hizmetler sunarak aldığımız malzemeler hırsızlar tarafından çalındı. Çok üzüldüm çünkü zoruma gidiyor” diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.


(BE-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT