1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engellilerden gençlik ve spor bakanına teşekkür
Engellilerden gençlik ve spor bakanına teşekkür

Engellilerden gençlik ve spor bakanına teşekkür

Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şubesi Diyarbakır'da bulunan engelliler için piknik düzenledi. Düzenlenen piknikte doyasıya eğlenen engelliler aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirdi.

A+A-
Düzenlenen piknik ile ev hapsinden kurtulan engeliler diğer engelli bireylerle kaynaştılar. 
Engelliler için her zaman başarılı projelere imza atan Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şubesi yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Evden çıkamaz durumda olan ve adeta ev hapsi yaşayan engelli bireyler ve aileleri için piknik düzenledi. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz, “Diyarbakır Türkiye sakatlar derneği Diyarbakır şubesi olarak Gençlik spor bakanlığından almış olduğumuz engeliler için eğitim sağlık ve spor merkezi projesi kapsamında dernek üye ve gönüllülerimizin aileleri beraber pikniğe getirdik. yapılan piknikte engelliler ve aileleri doyasıya eğlendi,yapılan bu sosyal aktivite ile beraber ayrıca engelli aileleri derneği üyeleri ile beraber kaynaştılar” diye konuştu.
Engellileri sosyal alanda geliştirmeyi amaçladıklarını da sözlerine ekleyen Dernek Başkanı Mihtad Kavmaz,  “2014 yıl 2 inci çağrı gençlik ve spor bakanlığı bünyesinde gençlik projeleri  destek programlarında engeliler için hazırladığımız 03.05 2015 tarihinde düzenlemiş olduğumuz piknikte engelli kardeşlerimizi ev hapisinden kurtarıp aileleriyle birlikte eğlenip hoşça vakit geçirmeleri bizleri memnun etti. Allah kısmet ederse buna benzer daha çok etkinliklerimiz olacak piknik ve gezi spor eğitim kursları tertipleyip engellileri hayata biraz daha katıp sosyal alanda geliştirmek istiyoruz” dedi.
 
Kendilerine destekte bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığına sonsuz teşekkür ettiklerini anlatan Dernek Başkan Yardımcısı Osman Yağız ise, “Bu faaliyetlerimize  destek veren başta gençlik ve spor bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz,engelli kardeşlerimizi sevindirdikler  için engeliler adına. Allah razı olsun engeli kardeşlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur unutmayalım her an için her insan bir engeli olabilir önemli olan engeli kardeşlerimize acımayalım onlara destek olalım” diye konuştu.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)

HABERE YORUM KAT