1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelliler için yapılan yatırım önemli
Engelliler için yapılan yatırım önemli

Engelliler için yapılan yatırım önemli

Hacettepe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Diyarbakır'da açıldı.

A+A-

20 personel 2 fizyoterapist, 7 zihinsel engeli öğretmeni, 1 psikolog ve 1 okul müdürüyle açılışı gerçekleştirilen merkezin Fizyoterapist Koordinatör İsmet Bülent Çelebi, engelliler için yapılan yatırımların çok önemli olduğunu söyledi.

Diyarbakır'da çok sayıda engellinin olduğunu dile getiren Çelebi, “Diyarbakır'da çok sayıda engelli var. Engelliler için yatırımlar hepimiz için çok anlamlıdır. Sizlerin Huzurunuzda öncelikle Sn Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Beye çok teşekkür ediyoruz. Eskiden Engellilerimize fazla Değer verilmiyordu şuan tüm imkan ve olanaklar sağlanılmaktadır. buda bizleri ve engelli bireylerimizi sevindirmektedir. Biz kurum olarak Zihinsel engelli, bedensel engelli ve Down sendromu, bireylerin eğitimi bunun yanı sıra psikolojik danışmanlık ve aile eğitim hizmetlerini vermekteyiz.  Merkezimizde verilen eğitim ile öğrencilerimize kendilerini öz güvenlerini daha fazla artırmaktayız” dedi.

Okul Müdürü Yasemin Timur ise, “Dicle kent villalarında bulunan merkezimiz derslik, toplantı ve rehabilitasyon odaları, oyun parkı ve dinlenme alanlarından oluşuyor. Merkezde çocuklar için öğrenme güçlüğü, zihinsel gelişim destekleme, bedensel gelişimi destekleme, gelişim bozuklukları ve, aileleri içinse aile terapisi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri veriliyor. Çocuklar eğitim programları için evlerinden servisle alınıp, program bitiminde de aynı servisle evlerine bırakılıyor. Engelli bireylerimizin yaşam kalitesini ve her türlü imkanlarını karşılamak bizleri mutlu etmektedir. Engelli bireylerimize hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT