1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Engelliler destek bekliyor
Engelliler destek bekliyor

Engelliler destek bekliyor

Diyarbakır İşitme Engelliler Futbol Takımı, maddi sorunlardan dolayı Marmaris'te yapılacak 1.Lig final grubu maçlarına katılamama tehlikesi yaşıyor. Kulüp Başkanı Tuncay Pınar,”Giyecek malzememiz bile yok. Destek verilmezse maçlara gidemeyeceğiz.” dedi.

A+A-

Kulüp Başkanı Tuncay Pınar,”Giyecek malzememiz bile yok. Destek verilmezse maçlara gidemeyeceğiz.” dedi.

MAÇLAR 25 MART'TA

Türkiye İşitme Engelliler 1.Ligi 4.Grubu lider tamamlayan Diyarbakır İşitme Engelliler Futbol Takımı,25 Mart'ta Muğla'nın Marmaris ilçesinde yapılacak final grubu maçlarına katılma hakkı kazandı. Ancak maddi sorunlar nedeniyle sıkıntı yaşayan Diyarbakır ekibi maçlara katılamayabilir.
Kulüp Başkanı Tuncay Pınar,yaşadıkları sorunlara rağmen büyük bir mücadele örneği sergileyerek buraya kadar geldiklerini ancak final grubu maçları öncesinde ciddi sıkıntıları olduğunu söyledi.

'GİYECEK MALZEMEMİZ YOK'

Pınar,”Final etabına katılamazsak bu gençlerin emeğine yazık olacak. 7 takımı geride bırakarak grup birincisi olan bu takım işin final etabında da olmalıdır. Ancak takımımızın forma,eşofman,çorap gibi futbolda olmazsa olmaz olan malzemeleri dahi yok. Tüm maçlara kendi imkanlarımızla gittik. Fakat final grubuna gidecek maddi gücümüz yok. Kent yöneticileri destek olmazsa Marmaris'e gidemeyeceğiz. Bize malzeme desteği verilsin,maçlara gitmek için de imkan sağlansın. En büyük beklentimiz bunlardır.” dedi.

HABERE YORUM KAT