1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelliler derneği engelliler için uğraşıyor
Engelliler derneği engelliler için uğraşıyor

Engelliler derneği engelliler için uğraşıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Derneği, engellileri topluma kazandırmak için çalışmalar yürütüyor.

A+A-

Diyarbakır Bedensel Engelliler Derneği ve Bedensel Engelliler Spor Gençlik Kulübü evinden çıkamayan ya da çıkmakta zorlanan engellileri topluma kazandırmak için çeşitli çalışmalar yürütüyor. Çalışmalar kapsamında engelliler için basketbol, atıcılık, yüzme, halter kaldırma gibi spor etkinlikleriyle birlikte İŞ-KUR işbirliğiyle bilgisayar ve muhasebe kursları veriliyor.
 

Bedensel Engelliler Spor Gençlik Kulübü Başkanı, Nizamettin Karaçam, derneklerin gelirleri için yeterli kaynakları olmadığını ifade ederek, zor şartlar altında faaliyet yürüttüklerini dile getirdi. Karaçam, “Zor şartlar altında engellilere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Engelli spor takımlarımız var ve bunlar liglerde mücadele ediyor. Temmuz ayında takımımızla çalışmaya başlıyoruz ve Eylül ayı gibi lig maçlarında mücadele ediyoruz. Bizim amacımız engellilerin sosyalleşmesini sağlamak” dedi.
Bedensel Engelliler Derneği yöneticilerinden Ahmet Kaplan, ise engelliler için yapılan çalışmaların yeterli seviyede olmadığını vurguladı.

Dışarı çıktıklarında sorunlar yaşadıklarını ifade eden Kaplan, “Bu dernek benim ikinci evim oldu. İşimden zaman bulduğumda ve boş zamanlarımda buraya geliyorum. Engellilerin birçok sorunu var. Özellikle parklarda ve ulaşımda sıkıntılar yaşıyoruz. Halkımızın engeller konusunda daha duyarlı olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT