1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelli şubesinde yeni dönem başlıyor
Engelli şubesinde yeni dönem başlıyor

Engelli şubesinde yeni dönem başlıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Şube Müdürlüğü yeni döneminde meslek kursları, kültürel ve sportif etkinlikler, rehabilitasyon gibi pek çok alanda çalışma yürütecek.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, kentteki engellilerin, toplum hayatına katılımını kolaylaştıracak ve toplumsal fırsatlardan engelli olmayan diğer bireyler gibi eşit faydalanmalarını sağlamak üzere çalışmalar yürütüyor.
 
Engeliler ile ilgili bilgilendirme, bilinçlendirme, yönlendirme, danışmanlık, bakım, sosyal, mesleki ve rehabilitasyon hizmetleri veren Engelli Şube Müdürlüğü'nde yeni dönem 15 Eylül'de başlıyor.
 
Yeni dönem çalışmaları Haziran ayının ortalarına kadar sürecek. 2014-2015 döneminde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Engelli Şube Müdürlüğü engellilere yönelik olarak takı tasarımı, ahşap boyama, işaret dili, braille alfabesi, işitme engelliler için I. ve II. kademe okuma-yazma, karma engel grubu için I. ve II. kademe okuma-yazma ve karma engel grubu için bilgisayar kursu verilecek. Ayrıca Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı'na yönelik kurs da açacak olan Engelli Şube Müdürlüğü, otizmli çocuklara sportif eğitim ve diğer engelli çocuklara yönelik olarak müzik eğitimi verecek.
 
Kurslara veya eğitimlere başvuruda bulunmak isteyenler Sümer Park Ortak Yaşam Alanı Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Destek Birimine başvuru yapabilir. Kayıtlar eğitim dönemi boyunca devam edecek.
 
(YRT-YHY-Y)
 

HABERE YORUM KAT