1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelli öğrencilerin sorunları dinlendi
Engelli öğrencilerin sorunları dinlendi

Engelli öğrencilerin sorunları dinlendi

Dicle Üniversitesi'nde eğitim gören engelli öğrencilerle bir araya gelen DÜ Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi, onların sorunlarını dinledi.

A+A-
 Dicle Üniversitesi Engelliler Araştırma ve Uygulama Merkezi, Dicle Üniversitesi'nde eğitim gören engelli öğrencilerle bir araya geldi.
 
Tanışma amacıyla 35 engelli öğrencinin bir araya geldiği toplantıya Merkez Müdürü Doç. Dr. Reyhan Gül Güven, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Şehmus Gürbüz, Arş. Gör. Mehmet Demirkol ve birim memuru Emine Fidan katıldı.
 
Öğrencilerin ve yöneticilerin tanıştığı toplantıda öğrencilerin engel durumları, eğitim-öğretimde yaşadıkları sorunlar, bir engelli olarak nasıl bir hizmet bekledikleri ve birim olarak yapabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Destek bilgiler verildi.  Toplantıda ayrıca tüm üniversitenin engelsiz hale getirilmesi ve Dicle Üniversitesi'nin engelli öğrenciler tarafından tercih edilen bir kurum haline getirilmesi için yapılan girişimler, merkezin üniversitede öğrenim gören öğrencilerin gereksinimlerine göre yapılabilecek hizmetler ve daha önce engelliler için yapılan projelerden engellilerin nasıl yararlandıkları konularında bilgiler verildi.

HABERE YORUM KAT