1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelli kursiyerlere sertifikaları verildi
Engelli kursiyerlere sertifikaları verildi

Engelli kursiyerlere sertifikaları verildi

Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi'nde bölgede ilk kez açılan engellilere yönelik telefon santral kursunu başarıyla tamamlayanlara düzenlenen bir törenle sertifika verildi.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi'nde engellilere yönelik açılan telefon santral kursunun ilk kursiyerleri eğitimlerini tamamladı. Kursa katılan 10 kursiyer üç aylık eğitim sonucu kursu başarıyla tamamladılar.

Kursiyerler için düzenlenen sertifika törenine Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan, meclis üyeleri, kursiyer ve aileleri katıldı. Törende konuya Eş Başkan Fatma Arşimet, “ Hayattan küsmeyip azimle hayata tutundukları için öncelikle arkadaşları kutluyorum. İnsan istediği zaman yapamayacağı ve aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Belediye olarak dezavantajlılara yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir. Daha çok kişiyi ulaşmak için çabamızı sürdüreceğiz “ şeklinde konuştu.

Duyarlılığımız ve desteğimiz artarak sürecektir

Engellilere yönelik duyarlıklarının ve desteklerinin artarak devam edeceğini belirten Eş Başkan Mehmet Ali Aydın ise yaptığı konuşmada, “ Burası aslında verdiği hizmetlerle engelsiz merkezidir. Bu kursun organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Santral kursu bölgede ilk kez verildi. Bu kursu başarıyla tamamlayan 10 arkadaşımız iş istihdamı sağlayacaktır.

İşçi alımlarında bu sertifika arkadaşlarımıza büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Zaten önümüzdeki günlerde verilecek bu kursa 21 engelli arkadaşımızın şimdiden başvurması yapılan işin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Bu yönlü çalışmalarımız önümüzdeki zamanda artarak devam edecektir. Duyarlılığımız ve desteğimizle her zaman arkadaşlarımızın yanında olacağız “ dedi.

Etkinlik kursu bitirenlere eş başkanlar tarafından sertifikaları verilmesiyle sone erdi.


 

HABERE YORUM KAT