1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelli kardeşlere yardım eli
Engelli kardeşlere yardım eli

Engelli kardeşlere yardım eli

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik ilçesi Akkoyunlu köyünde ikamet eden zihinsel ve fiziksel engelli 3 kardeşe Çermik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) sahip çıktı.

A+A-

Akkoyunlu köyünde babalarından kalma yıkık bir evde hayata tutunmaya çalışan zihinsel ve fiziksel engelli 3 kardeş Hamra (55), Zülfikar (48) ve Hacer Çetin'e (45) Çermik Kaymakamlığı SYDV tarafından yardım eli uzatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, SYDV'nin, 2010 yılından bu yana 'Gülen yüzler projesi' adı altında nice yüzlerin gülmesine vesile olduğunu belirtti. Kaymakam Batmaz, ilçede ikamet eden özellikle yaşlı, dul, özürlü, çalışamaz durumda ve evleri oturulamaz durumda olup, sağlığa elverişli olmayan evlere inşaat malzemesi yardımının, ayni veya nakdi olarak yapıldığını kaydetti.

2013-2014 döneminde toplam 3 evin projesinin bittiğini anlatan Kaymakam Batmaz, evlerin önümüzdeki günlerde yapımına başlanacağını, 15 evin projelerinin çizim aşamasında olduğunu, 14 evin ise fon kurulunda görüşülmeyi beklediğini bildirdi. Akkoyunlu köyünde engelli 3 kardeş için de proje yapılacağı müjdesini veren Kaymakam Batmaz, kardeşlerin daha sağlıklı ve oturulabilir bir evde hayatlarını devam ettirmeleri sağlanacağını dile getirdi.


(HG-YRT-AKK-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT