1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelli derneklere ziyaret
Engelli derneklere ziyaret

Engelli derneklere ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç bedensel, zihinsel ve görme engelliler derneklerine ziyarette bulundu.

A+A-
Bedensel engelliler ayakkabı imalat atölyesi, zihinsel engelliler çanta ve ayakkabı tamirat atölyesi ve Altı Nokta Körler Derneği ıslak mendil projesi atölyelerine ziyarette bulunan Vali Kıraç, burada Altı Nokta Körler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Akif Karakaş'a plaket verdi. Daha sonra görme engellilere yönelik sekreterlik eğitimi projesi atölyesini ziyaret eden Vali Kıraç, burada engelli öğrencilere sertifikalarını dağıtarak, öğrencileri ve projelerde emeği geçen herkesi tebrik etti. 
 
Vakıf Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu, Halk Eğitim Müdürlüğü, Zihinsel Engelliler Derneği ve Altı Nokta Körler Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen kurslarda toplam 67 engelli vatandaşa iş imkanı sağlandı. Ayakkabı imalat atölyesinde 20 bedensel engelli, çanta ve ayakkabı tamiratı atölyesinde 12 zihinsel engelli, altı nokta körler derneği; ıslak mendil projesinde 10 görme ve 15 bedensel engelli, sekreterlik eğitimi projesinde ise 10 görme engelli vatandaş bu projelerden faydalandı.
 
(SZ-AKK-Y)
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT