1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engelli çocuklara kırtasiye yardımı
Engelli çocuklara kırtasiye yardımı

Engelli çocuklara kırtasiye yardımı

DİYARBAKIR - Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Diyarbakır Şubesi, engelli çocuklara kırtasiye yardımında bulundu.

A+A-
Çalışmalar sonucunda tespit edilen engelli çocuklara okul malzemesi yardımı yapıldı.
TSD Diyarbakır Şubesi, maddi durumu düşük yaklaşık 10 kişilik ilkokul öğrenci grubunu tespit etti.
 
Yardıma muhtaç olan çocukların eksiklerini belirleyen TSD Diyarbakır Şubesi, kırtasiye yardımıyla çocuklarının eksikliklerini giderdi. TSD Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz ve Başkan Yardımcısı Osman Yağız, Yenişehir ilçesinde bulunan dernek binasında toplanan engelli çocuklara sırt çantası ve kırtasiye malzemesi verdi.
 
Kırtasiye yardımının ardından konuşan TSD Diyarbakır Şube Başkanı Mihdat Kavmaz, derneğe gelen 10 engelli çocuğa yardımda bulunduklarını söyledi. Kavmaz, "Elimizde kırtasiye malzemelerimiz bulunmaktadır. Bizim tespit etmediğimiz yardıma muhtaç olanlar varsa gelip ihtiyaçlarını buradan temin edebilirler. Okul çantası ve kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Çocuklarımızı küstürerek onlardan verim alamayız. Çocuklarımıza sahip çıkalım" dedi.
 
Yardım alan Ayşe Tanrıkulu ise ayağındaki sorun nedeni ile okula gidemediğini söyledi. Tanrıkulu, "Daha önce okula gidiyordum, ayağımda çıkan bir sorun nedeni ile beni okula almamaya başladılar. Okula devam etmek istiyorum. Okuyup aileme yardım etmek istiyorum" diye konuştu.
 
Yardımlarını alan öğrenciler daha sonra TSD Diyarbakır Şube yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 
(BE-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT