1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Engeli memurlar memur-sen'de
Engeli memurlar memur-sen'de

Engeli memurlar memur-sen'de

Diyarbakır'da engelli memurlar Memur-Sen çatısı altına girdi.

A+A-

Memur-Sen İl Temsilcisi Yunus Memuş,Diyarbakır'da ilke imza atarak sendika çatısı altında engelli vatandaşların sorunlarının çözümünde duyarlılık yaratmak için komisyon kurduklarını söyledi.

Diyarbakır'da engelli memurlar Memur-Sen çatısı altına girerken,sendika bünyesinde engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek amacıyla 'Engelli Memurlar Komisyonu' kuruldu.
Sendikaya katılan engelli memurlarla birlikte açıklama yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Yunus Memuş,Diyarbakır'da ilke imza atarak sendika çatısı altında engelli vatandaşların sorunlarının çözümünde duyarlılık yaratmak için komisyon kurduklarını söyledi.

'ENGELLİ MEMUR SAYISI ARTMALIDIR'

Memiş,”Türkiye'de engelli sayısı oldukça fazladır.Engelli memur alım sayısının artırılması gerekmektedir. Bizler de Memur -Sen olarak inşallah kurulan bu komisyonla beraber engelli kardeşlerimizin sorunlarını nasıl çözebiliriz diye çaba sarf edeceğiz. Sendikal örgütlenme çatısı altında engellilerin sorunlarını çözmek için bu komisyonu oluşturduk, Bu çalışma Diyarbakır'da bir ilk oldu ve diğer illerde kurulmasına da vesile olur inşallah diyoruz.” dedi.
Komisyon başkanı Yunus Emre Polat ,sendikal çatı altında örgütlenerek, teşkilatlanarak sorunlara çözüm üretmeyi amaçladıklarını ifade etti.

'SORUNLARA BERABER ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ'

Polat,”Engeli kardeşlerimizle birlikte hukuksal, sosyal bütün çalışmalarda bulunacağız. Bizler şuan bu çalışmalar için bismillah diyoruz ve inşallah elhamdülillah demeyi de cenabı hak bizlere nasip eder inşallah.Diyarbakır'ımızın çalışmaya ihtiyacı var .Çalışanca olur şiarıyla Diyarbakır'da memur engeli kardeşlerimizin sıkıntılarını gidererek Memur -Sen çatısı altında engeli kardeşlerimizle birlikte hoşgörü çerçevesinde birçok çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Bu konuda bize destek veren Memur -Sen ve Eğitim -Birsen yönetimine , başkan Yunus Memiş'e teşekkür ediyoruz .” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT