1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Enfeksiyonlara güncel yaklaşım
Enfeksiyonlara güncel yaklaşım

Enfeksiyonlara güncel yaklaşım

Diyarbakır Halk Sağlık Müdürlüğü ve Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığı işbirliği ile “Toplum Sağlığını Tehdit Eden Enfeksiyonlara Güncel Yaklaşım” konusunda 25-26 Haziran 2014 tarihleri 11:00-13:00 saatleri arasında aile

A+A-
Bir Hotelin toplantı salonunda iki oturum şeklinde gerçekleştirilen eğitime; Halk Sağlığı Müdürü  Dr. Fatih Mehmet Aslan, Aile Hekimliği Uygulama Şube Müdürü Dr. Hidayet Bakaç, Bulaşıcı Olmayan  Hastalıklar ve Programları Şube Müdürü Dr. Handan Erdoğan, Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Şube Müdürü Dr. Serkan Bütün, Müdürlüğümüz çalışanları ve çok sayıda (111) aile hekimi katılmıştır.
 
Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Kemal ÇELEN, toplantıda Hepatit B, Hepatit C ve HIV hastalıklarının epidemiyolojisi, hastalıkların doğal seyri, etkin aşılama ve mevcut sorunlar, tanısal yaklaşım, tedavi yaklaşımı, tedavideki başarının dünü - bugünü, tedavide hasta-hekim uyumu ve birinci basamakta ilgili hastalıkların yönetimi hakkında toplantıya katılan aile hekimlerine açıklamalarda bulunmuştur. 
 
İnteraktif bir şekilde devam eden seminer, hekimlerimiz tarafından yoğun ilgi görmüştür. Bunun sonucu olarak hekimlerimizden Doç. Dr. Mustafa Kemal ÇELEN'e çok sayıda soru yöneltilmiş olup; Doç. Dr. Mustafa Kemal ÇELEN'in soruları tek tek cevaplandırmasının ardından eğitim sona ermiştir.
 

HABERE YORUM KAT