1. HABERLER

  2. En popüler 10 düğün şarkısı
En popüler 10 düğün şarkısı

En popüler 10 düğün şarkısı

İngiltere'de gelin ve damatların düğünlerinde ilk dans için seçtiği klasikleşmiş 10 şarkının listesi yayımlandı.

A+A-

Performing Right Society adlı müzik sektöründe faaliyet gösteren meslek kuruluşu tarafından yayımlanan listede Lonestar'ın "Amazed" şarkısı birinci sırada yer alırken, Amerikalı şarkıcı Whitney Houston'ın "I Will Always Love You" adlı klasikleşmiş şarkısı ise 10. sıraya yerleşti.

Listeyi oluşturan jüri, piyasaya 1999 yılında çıkan "Amazed"in o yıl listeleri altüst ettiğini hatırlatarak, bunun daha uzun yıllar gelin ve damatların ilk dans için tercihi olabileceğini belirtti.Liste, İngiltere'deki düğün "DJ"lerinin üyesi olduğu Uk-Disco.com adlı sitenin yaptığı oylama sonucu oluşturuldu.Sonuçları değerlendiren Performing Right Society Başkanı Ellis Rich, düğün şarkısının bir çift için en hatırlanmaya değer an olduğunu belirterek, bu an için yapılan seçimin müziğin gücünü vurguladığını ve seçilen şarkılara fazladan anlam kattığını söyledi.

Listedeki şarkılar ve bu şarkıları seslendiren şarkıcı ve topluluklar şöyle:

1- Amazed (Lonestar)2- Everything I Do (Bryan Adams)3- Angels (Robbie Willams)4- You're Beautiful (James Blunt)5- Don't Want to Miss A Thing (Aerosmith)6- Still The One (Shania Twain)7- Truly-Madly-Deeply (Savage Garden)8- Have I Told You Lately (Van Morrison)9- From This Moment On (Shania Twain)10- I Will Always Love You (Whitney Houston)