1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'En iyisi çekilmek'
'En iyisi çekilmek'

'En iyisi çekilmek'

Çorum'da fenalaşarak hastaneye kaldırılan Diyarbakırspor Kulüp Müdürü İsmet Marsil,artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirterek ligden çekilme aşamasına geldiklerini söyledi. Marsil,”Bu işin sonu yok. Bir yönetim gelmeyecekse devam etmeyi anlamlı bul

A+A-

'TANSİYONUM ÇIKTI, ÖLECEKTİM'

Çorum Belediyespor maçı sırasında fenalaştığı için hastaneye kaldırılan İsmet Marsil,kulüpteki sorunların dayanılacak gibi olmadığını kaydetti. Marsil,”Hepimizin çoluk çocuğu, ailesi var. Sorunlarşla uğraşmıyor, boğuşuyoruz. Sahadaki sonuçlar da kötü olunca sağlığımız risk altına giriyor. Tansiyonum fırladı, hastaneye kaldırdılar. Kulüpteki personel de aylardır parasız ve perişan. Para alamayan futbolculara söz geçiremiyoruz. Takımda disiplinsizlik yapanlar var,bunları göndermek gerekir ama yönetim olmadığı için elimiz kolumuz bağlı. Bu takım '0' puanlık takım değil. Bir yönetim olsaydı ve 2-3 kişiyi gönderseydi takım düzelecekti. Bunlar hem takımı karıştırıyor, hem diğer futbolculara kötü örnek oluyor.Futbolcularımız  parayı bahane ediyor ama bu sorunu yaşayan tek biz değiliz. Mesela Çorum Belediyespor'da günlük yemek çıkmıyor,maçtan 1 gün önce kampa giriyorlar, para alamıyorlar ama 9 puanları var. ” dedi.

'KOCAELİ MAÇINA ÇIKMAYABİLİRİZ'

Kayyum olarak atandıktan sonra göreve başlamadan ayrılan Süleyman Gökalp olayına da değinen Marsil, Gökalp'ın kulüpte toplantı yaptıktan sonra kendisini arayarak 'ben geri çekildim' dediğini anlattı. Marsil,”Kulübe gelerek personelle toplantı yaptı. Personelin maaş dahil bazı talepleri oldu. Kulüpten ayrıldıktan sonra beni aradı ve görevi iade edeceğini söyledi. Bu aşamadan sonra mahkeme kayyum atar mı,atayacaksa ne zaman atar, ya da yasal olarak kayyum adayı olmadığı için kulübü fesih mi eder bilmiyoruz. Ayrılmaya başlayan personeller var. Bu işin sonu yok gibi.Benim şahsi düşüncem bir yönetim gelmeyecekse kimse sahip çıkmayacaksa –ki öyle görünüyor- maçlara çıkmayalım. Kocaelispor maçına çıkmayabiliriz.” diye konuştu.