1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. En hayırlı ders
En hayırlı ders

En hayırlı ders

Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümünde yer alan Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen 'Kitap Toplama Kampanyası' çerçevesinde Diyarbakır'ın köylerine kütüphane kurulması amaçlanıyor.

A+A-

Topluma hizmet uygulaması dâhilinde öğrencilerin topluma duyarlı kılınması amacıyla 'Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın' konulu proje kapsamında köy okullarına kütüphane kurmayı amaçlayan bu çalışma hakkında bilgi veren Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Yardımcı Doçent Doktor Remziye Güzel, böylesine anlamlı bir olaydan ötürü öğrencilerine teşekkür ederken, her kesimden de destek beklediklerini belirtti.
 
'BİR ÇOK İNSANIN HAYATINI DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ'

Özellikle geçöen haftanın Kütüphane Haftası olması nedeniyle çalışmalarına ağırlık verdiklerinin altını çizen Remziye Güzel, “ Bölgemizde okuma oranının artması için, kitap ile tanışmamış köylerimizin, gençlerimizin kitapla tanışması için böylesine güzel vede anlamlı sosyal projeye imza atmak istiyoruz. İlimizde herkesin rahatlıkla yararlanabileceği bir kütüphane var. Ancak köy okullarımızda bu imkânlar ya sınırlıdır ya da hiç yoktur. Bizim amacımız köy okullarındaki öğrencilere hem yararlanabilecekleri bir kütüphane hemde çalışabilecekleri, okuyabilecekleri bir ortam yaratmaktır. Birçok kişiye zor hatta imkânsız gelebilir. Ancak biz denizyıldızı hikâyesinde olduğu gibi 'belki bir öğrencinin kaderini değiştirebilirsiniz bağışlayacağınız bir kitapla' diyerek bu yola çıktık. Bu nedenle sizlerden ilköğretim ve lise öğrencilerinin yararlanacağı hikâye, roman, ansiklopedi gibi kitapları göndermenizi istiyoruz” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT