1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. En çok proje Diyarbakır'dan Geldi
En çok proje Diyarbakır'dan Geldi

En çok proje Diyarbakır'dan Geldi

En çok proje hazırlayan il Diyarbakır olurken, bunu Şanlıurfa ve Adıyaman izledi. Projelerin uygulamaya geçmesiyle, yolsulluğun azaltılması, sosyal yardım alan yoksul kesimin geçimini kendisi sağlayacak duruma getirilmesi ve bölge gençlerine yeni sosyo kü

A+A-

Hükümetin Doğu ve Güneydoğu atılımları, sessiz sedasız meyvelerini vermeye başladı. Güneydoğu Anadolu Projesi'nde sosyal restorasyon sürecine büyük ilgi gerçekleşti.Programla ilgili olarak şimdiye kadar bin 500 proje başvurusu yapıldı. Projelerin büyüklüğü ise tam 300 milyon YTL. 

Güneydoğu Anadolu Projesi'nde sosyal restorasyon projesi, beklenenden büyük bir ilgiye neden oldu. Devlet Planlama Teşkilatı'nın hazırladığı sosyal destek programı SODES için tam 1500 proje başvurusu yapıldı.Projeler programın üç ayağı olan istihdam, sosyal içerme, saanat ve spor başlıklarında yapılabiliyor.Sosyal dönüşüm için hazırlanacak projelere bu yıl sadece 37 milyon YTL kaynak aktarılacak olmasına rağmen, projelerin büyüklüğü şimdiden 300 milyon YTL'yi geçti.En çok proje hazırlayan il Diyarbakır olurken, bunu Şanlıurfa ve Adıyaman izledi.Projelerin uygulamaya geçmesiyle, yolsulluğun azaltılması, sosyal yardım alan yoksul kesimin geçimini kendisi sağlayacak duruma getirilmesi ve bölge gençlerine yeni sosyo kültürel sahaların açılması söz konusu olacak.