1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. En başarılı filmler
En başarılı filmler

En başarılı filmler

İletişim çağının en önemli eğlence araçlarından biri olan sinema hızlı gelişimine devam etmektedir. Farklı görsel ve duygusal çekim teknikleri kullanılarak her yıl binlerce farklı türde film çekilmektedir.

A+A-

İletişim çağının en önemli eğlence araçlarından biri olan sinema hızlı gelişimine devam etmektedir. Farklı görsel ve duygusal çekim teknikleri kullanılarak her yıl binlerce farklı türde film çekilmektedir. Bu seçenekler arasından ise film seyretmek için ekran karşısına geçtiğimizde karşımıza çok sayıda alternatif çıkmaktadır. Korku sinemasından komediye, fantastik dünyadan drama ya da bilim kurgudan animasyon türüne kadar oldukça farklı ve geniş bir yelpazede her sene izleyici ile buluşmak üzere beyaz perdedeki yerlerini almaktadır. Aksiyon Sinemasında Çok Beğenilen Eserler Mevcut Aksiyon sineması kadınlar tarafından çok beğenilmese de uzun zamandır oldukça büyük gişe rakamlarını elde etmektedir. Tabii bunda gerçekten kaliteli aksiyon yapımlarının etkisi oldukça fazladır. Aksiyon sineması için Matrix, Batman, Terminatör, Ong Bak, Dövüş Kulübü, Hızlı ve Öfkeli, Korkusuz, Taşıyıcı, İtalyan İşi, Tetikçi, Cehennem Melekleri, X-Men, Son Cadı Avcısı, Rocky, Rambo, Cesur Yürek, Kill Bill, Gladyatör, Tetikçi, Karayip Korsanları, Labirent, Görevimiz Tehlike, Mad Max, Devlet Düşmanı, Kır Zincirlerini, Con Air, Süper Polis, Sevginin Gücü, Robocop, Kaya, Yüz Yüze, Cehennem Silahı, Av, Baskın, Ejderin Üç Fedaisi, Kutsal Hazine Avcıları ve Zor Ölüm gibi muhteşem örnekleri sayabiliriz. Bu nedenle de bu alandaki yapımların başarılı olmaması mümkün değildir. Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan bu eserler tüm aksiyon severlerin gönüllerinde taht kurmaktadır.

Her biri defalarca izlense de yine insanlarda aynı heyecan ve adrenalinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Korkularımızın Kaynağı Farklı Farklı Korkmak için birçok nedenimiz olabilir. Bir insanın tehlike oluşturabilecek durumlara karşı içinde insanın içinde oluşan duygulara korku adını veriyoruz. Ademoğlunun doğasında bilmediği ya da çözemediği olay ve varlıklardan korkmak yatar. Aynı zamanda insan, güç olarak başa çıkamayacağı kişi ya da kurumlardan da korkar. Bilinmeyenin ya da tanımadığımız varlık ve olayların bizde yarattığı tahrip edici etki aslında baş edilmesi oldukça zor bir durumdur. Bu nedenle böyle durumlarla karşılaşmamak adına insanoğlu bilmediği ve baş edemeyeceğine inandığı varlık, olay ve durumlardan hep uzak kalmayı tercih etmiştir. Hayatımızı çepe çevre sarma ihtimali olan bu duyguya kapılmamak adına çoğu zaman onun oluşabileceği yerlerin hep etrafını dolaşmayı tercih ederiz. Tabii bu korkuların kaynakları farklı farklı olabilir. Sevilmekten korkan insanlar bile olabilir. Kapalı yerde kalmaktan korkan çok sayıda insan olabilir. Ya da doğa üstü ve çıplak gözle göremediğimiz ancak bize zarar verme ihtimali olan varlıklardan korkmak da farklı bir tür duygudur. diğinizde de bu tür varlıklar ve olayların insanlarda ne tür tahribatlar oluşturabileceğine şahit olacağız.

Yönetmen Koltuğunda Yine Alper Mestçi Oturuyor Korku gerilimin başarılı yerli örneklerinden biri olan filmin yönetmeni Alper Mestçi. Senaryosu da Ersan Özer ve Alper Mestçi tarafından yazılan eserin yapımcılığını Muhteşem Tözüm üstlenmiş. 2015 yılı yapımı olan filmde yer alan oyunculara bakacak olursak Şeyda Terzioğlu, Seda Oğuz, Yavuz çetin, Bulut Akkale, Reyhan İlhan ve Ece Edibe Baykal gibi isimleri görüyoruz.

Henüz iki yaşında olan çocuklarının ölümü Adnan ve Hicran çiftinin tüm yaşamını alt üst eder. İkilinin mutlu hayatları yok olurken birbirlerine günden güne daha da yabancı bir hale gelmektedirler. Bu duruma bir de Hicran’ın garip tavır ve davranışları eklenince onu bir hocaya götürüler. Burada o hoca kendisine 41 kilit adı verilen bir büyü yapıldığını anlatır. Bunun çözülmesi için ise bu 41 amaç için yapılan bu büyünün hangi niyetle yapıldığını yapan ya da yaptıran kişiden öğrenmeleri gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler