1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Emniyetten bayram tedbirleri
Emniyetten bayram tedbirleri

Emniyetten bayram tedbirleri

DİYARBAKIR- Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı'nda meydana gelecek olumsuz durumlarla ilgili alınacak tedbirleri açıkladı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 27-30 Temmuz 2014 tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı'nı vatandaşların huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla genel güvenlik ve asayişin temini açısından her zaman alınan ve uygulanan tedbirlere ek olarak İl Emniyet Müdürlüğü'nce bazı tedbirlerin alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Bayram öncesi alış-veriş merkezleri, pazar yerleri ve mağazalar gibi halkımızın yoğun olarak bulunduğu yerler ile ana arterlerde, hırsızlık, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı, kapasitesinin artacağı havalimanı, gar ve terminal gibi yerlerde, vatandaşlarımızın huzur ve sükununu bozabilecek olaylara yönelik Umuma Açık istirahat ve eğlence yerlerinde alınan tedbirler artırılmış, mezarlıkların bayram öncesi ve süresince yoğun olarak ziyaret edileceği de göz önünde bulundurularak mezarlıklarda, bayram namazı öncesi, esnasında ve sonrasında halkımızın namazlarını eda edecekleri camilerde gerekli tüm güvenlik önlemleri alınacaktır.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü olarak değerli vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için, personelimiz 24 saat görevlerinin başında olacaktır.

İhbar, istek, şikayet ve yardım talepleri için ücretsiz aranabilecek 155 Polis İmdat Hattı her zaman olduğu gibi halkımızın hizmetindedir. Bu özel günlerin hüzne dönüşmemesi için, yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına azami derecede riayet etmeleri, uykusuz yola çıkmamaları, ayrıca ikametlerinden ayrılırken kapı ve pencerelerini kilitlemek sureti ile gerekli önlemleri almaları önem arz etmektedir” denildi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT