1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Emniyet Müdürü'nden Baydemir'e destek
Emniyet Müdürü'nden Baydemir'e destek

Emniyet Müdürü'nden Baydemir'e destek

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in annesi Azize Baydemir, toprağa verildi.

A+A-

Bir süre önce kolon kanseri teşhisi konulan ve tedavisi evde süren Azize Baydemir için Yeniköy Mezarlığı camisinde tören düzenlendi. Burada cenaze namazı kılınırken, törene yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, annesi Azize Baydemir'in cenazesinin konulduğu belediye cenaze arabasının arkasında BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Meryam Ana Kilesesi Papazı Yusuf Akbulut, İlçe Belediye Başkanları, BDP Parti yöneticileri ve vatandaşlarla birlikte defnedileceği yere kadar yürüdü.Sık sık gözyaşlarına hakim olamayarak ağlayan Baydemir'i parti yöneticileri teselli etti. Cenazeye Diyarbakır Valisi Mustafa Cahip Kıraç katılmazken, cenaze defnedilirken Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Recep Güven de mezarlığa geldi.

KÜRTÇE DUALARI DİNLEYİP DUA ETTİ

Emniyet Müdürü Recep Güven, cenaze defnedildikten sonra Baydemir, Milletvekilleri ve partililer ile birlikte mezarın başında önce oturarak daha sonrada ayağa kalkarak Kürtçe okunan dualara "amin" diyerek eşlik etti. Müdürü Recep Güven, daha sonra Baydemir'e sarılarak başsağlığı diledi. Cenazenin toprağa verilmesinin ardından mezarlık içinde ayakta ilk taziyeleri kabul eden Baydemir ve BDP Milletvekilleriyle tekrar tokalaşarak ikinci kez "başınız sağolsun" diyen Emniyet Müdürü Recep Güven daha sonra mezarlıktan ayrıldı.

"ANNEM" ŞARKINI PAYLAŞTIKTAN 1 SAAT SONRA ANNESİ VEFAT ETTİ

Dün Siirt'te düzenlenen 'Siirt Fıstık ve Doğa İle Buluşma Festivali'ne katıldıktan sonra Ahmet Türk'ün ölen ağabeyi 13 çocuk babası 78 yaşındaki Tomir Türk'ün Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Kasrı Kanco köyündeki taziyesine katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, kente döner dönmez evde kolon kanseri tedavisi gören annesini ziyaret etti. Annesi Azize'nin yanında uzun süre kalan Baydemir kendi evine geçtikten sonra ise Twitter hesabından Candan Erçetin'in "Annem" isimli şarkısını saat 01.13'te "Az? annem ve tüm annelere" diyerek paylaştı. Baydemir, günün yorgunluğuyla uyumaya çalışırken saat 02.15'te annesinin vefat ettiği haberiyle tekrar annesinin evine koştu. Evde sabaha kadar annesinin cenazesinin başında bekleyerek gözyaşı döken Baydemir'i ailenin diğer fertleri teselli etti. Baydemir 3 gün sürecek taziyesini Kayapınar ilçesindeki Hevedanlılar yas evinde kurdu.

HABERE YORUM KAT