1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Emniyet Müdürü Güven'den yine ilginç çıkış.
Emniyet Müdürü Güven'den yine ilginç çıkış.

Emniyet Müdürü Güven'den yine ilginç çıkış.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, çocukların, Allah tarafından insanlara verdiği en değerli varlık olduğunu uifade ederek,'' Çocuğun kıymetini çocuğu olan çiftlere sorabilirsiniz. Ömrümden ömür vermeye hazırım diyenler var. Allah bu coğrafyaya çok cö

A+A-

Diyarbakır'da, Valilik ve Emniyet Spor Kulübü'nün SODES projeleri kapsamında düzenlediği, "Spor ve Sanat Hayatına Renk Kat"projesinin kapanış töreninde konuşan Emniyet Müdürü Recep Güven, çocukların Allah'ın kendilerine verdiği en değerli varlık olduğunu belirterek, "Onların saflığını, temizliğini koruyarak gelişimlerini sağlamak bize yüklenmiş en büyük görevimizdir. Allah bu coğrafyaya çok cömert davranmış, herkesin çok çocuğu var"diye konuştu. Sahnede, "Güneş topla benim için" şarkısını çocuklar okurken, Emniyet müdürü Güven'in de protokolde oturduğu yerden şarkıya eşlik ettiği görüldü.

Valilik ve Emniyet Spor Kulübü'nün SODES projeleri kapsamında düzenlediği, "Spor ve Sanat Hayatına Renk Kat" projesinin kapanış töreni Emniyet Müdürlüğü Kadir Işın Spor Salonu'nda düzenlendi. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Emniyet Müdürü Recep Güven, kurslara katılan öğrenciler ve aileleri katıldığı törende, kurslara katılan öğrenciler spor ve sanat alanında öğrendiklerini sahnede sundu. Sportif gösterilerin ardından bağlama kursuna katılan çocuklar sahneye çıkarak şarkı söyledi. Sahneye çıkan bağlama kursu öğrencileri sözleri Ülkü Tamer'e ait olan ve Zülfü Livaneli'nin yorumladığı, "Güneş topla benim için" şarkısını seslendirirken, bu sırada protokolde oturan Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven de söylenen şarkıya eşlik ettiği görüldü. 1 Mayıs gösterilerinin değişmez parçası olarak bilinen şarkıyı söyleyen Emniyet Müdürü Güven, şarkı tamamlanınca öğrencileri uzun süre alkışladı.

"ALLAH BU COĞRAFYAYA ÇOK CÖMERT DAVRANMIŞ, HERKESİN ÇOK ÇOCUĞU VAR"

Törende konuşan Emniyet Müdürü Recep Güven, bu yüzyılın başından beri Devletin sosyal politikalarda müthiş atılımlar yaptığını gördüklerini belirterek, "İnsana yatırım yapmanın önemini kavramış müthiş bir devlet anlayışı var. Çocuk, Allah'ın bize verdiği en değerli varlıktır. Onların saflığını, temizliğini koruyarak gelişimlerini sağlamak bize yüklenmiş en büyük görevimizdir. Çocuğun kıymetini çocuğu olan çiftlere sorabilirsiniz. Ömrümden ömür vermeye hazırım diyenler var. Allah bu coğrafyaya çok cömert davranmış. Herkesin çok çocuğu var. Biz yatırım yapacak çok dinamik bir topluma hizmet vermeye geldik"dedi.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ise, geleceğimiz olan çocuklara sevgi ve saygıyla yaklaşmak gerektiğini, anne ve babaların çocuklarına gösterdiği çabanın yetmediğini ifade ederek, "Çocukların okula gitmesi eğitim görmesi gerekiyor. Bunun yanında okul, aile, çevre içerisinde olumsuz noktalara sapmaması gerekiyor. İşte bu projeler çocukların geleceğinin güzel kurulması adına çok önemlidir. Biz insanlarımızı seviyoruz. Sizlerin hangi sıkıntılar içerisinde çocuklarınızı yetiştirdiğinizi biliyoruz. Kendi çocuklarımızdan daha fazla seviyoruz bu çocuklarımızı. Yeter ki bu çocuklarımızın başına bir problem gelmesin. Hiç bir anne ve babamızın gözünden yaş gelmesin. Hiç bir annemiz üzülmesin. Bu çocuklarımızın geleceği asla ve asla olumsuz olmasın"diye konuştu. Konuşmaların ardından Diyarbakır Valisi Toprak ve Emniyet Müdürü Recep Güven proje kapsamında kurslara katılarak başarı sağlayan öğrencilere hediyeler verdi.

705 KURSİYER KATILDI

12 ay süren proje kapsamında İlk ve Ortaöğretim çağındaki çocuklara yönelik sportif, sosyal ve kültürel olmak üzere 13 branşta kurslar düzenlendi. 450 kişiye ulaşılması hedeflenen projede 705 kursiyere eğitim verildi. Kurslar kapsamında 295 kişiye 9 branşta lisanslı sporcu ünvanı kazandırıldı. Katılan çocuklara yönelik sosyal faaliyetlerin de yapıldığı proje kapsamında gezi ve etkinlikler de düzenlendi.