1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. EMITT Fuarı'nın yıldızı erken rezervasyon oldu
EMITT Fuarı'nın yıldızı erken rezervasyon oldu

EMITT Fuarı'nın yıldızı erken rezervasyon oldu

22-25 Ocak tarihlerinde 70'den fazla ülkenin katılımıyla bu yıl 19'uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) erken rezervasyona ilgi büyüktü. EMITT katılımcılarından Tatil.com, 2015 yılında sektörü büyütecek hamleleri

A+A-
İç ve dış pazarlardaki erken rezervasyona yönelik ciddi talep artışı EMITT'e de yansıdı. MetGlobal bünyesinde faaliyet gösteren tur operatörü Tatil.com, Türkiye'nin turizm tanıtımında önemli bir rol oynayan ve turizm fuarcılığında dünyanın en büyük beşinci fuarı olan EMITT'te erken rezervasyonun tüm sektör için umut ışığı olduğunu vurguladı.
 
Turizm fuarcılığında yenilikçi yaklaşım ve uygulamalarıyla farklılaşan EMITT Fuarı'nın her geçen yıl daha fazla büyüdüğünü dile getiren Tatil.com Genel Müdürü Levent Çardaklı, 2015 yılında sektörün lokomotifi olacak kampanyaların erken rezervasyonlar olduğunu söyledi.
 
Çardaklı, “Bu yıl 4.500'ün üzerinde kuruluşun katıldığı EMITT'te yüzlerce farklı fırsat ve seçenek ile karşılaştı. Erken rezervasyon kampanyalarından özel indirim ve tatil çekilişlerine kadar her şey, fiyat karşılaştırma imkânlarıyla birlikte tatil severlere sunuldu. Bazı bölgelerde turizm hareketliliğinin geçen yıla göre düştüğünü gözlemleyen firmalar ve acenteler için de erken rezervasyon, önümüzdeki kur dalgalanmalarına ve genel seçimin yaratabileceği siyasi hareketliliğe karşı da denge kurmayı sağlayabilecek, olumlu bir çözüm olacaktır.”
 
Tatil.com, erken rezervasyon avantajlarını değerlendirerek 2015'teki tatillerini ekonomik bir şekilde planlayan tatilcilerin daha kazançlı çıkması için erken rezervasyon kampanyalarını Kasım 2014'te başlatmış, bu süre içinde rezervasyonların geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 52 artmasını sağlamıştı.  (Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT