1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. EMITT Fuarı’nda Diyarbakır standına büyük ilgi
EMITT Fuarı’nda Diyarbakır standına büyük ilgi

EMITT Fuarı’nda Diyarbakır standına büyük ilgi

Dünyanın en büyük beş fuarından biri olan ve kentlerin tanıtımında önemli bir rol oynayan EMITT Fuarı'nda, Büyükşehir Belediyesinin açtığı Diyarbakır standı ziyaretçi akınına uğruyor.

A+A-

HDP Diyarbakır Milletvekilli Altan Tan, Kültür Bakanı Mahir Ünal, Çanakkale ve Tekirdağ Belediye Başkanlarının yanı sıra yüzlerce kişinin ziyaret ettiği stantta, ziyaretçilere tatlı, cevizli pestil ve örgü peyniri ikram ediliyor. 

28-31 Ocak tarihleri arasında TÜYAP'ta 20. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 70 ülke ve 4 bin 500'ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin “UNESCO Kültür Mirası” temasıyla Dağkapı motifini kullanarak dizayn ettiği Diyarbakır standı, fuarın ilk gününde ziyaretçi akınına uğradı. Fuarın açılışının ardından Diyarbakır standını Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak ile birçok kentin Ticaret ve Sanayi Odası başkanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ziyaret etti.

Belediye başkanları kaygılarını dile getirdi

Stantta uzun süre kalan milletvekili Tan, misafirlerle yakından ilgilendi. Sur Belediyesi ile kardeş belediye olan Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan ise ziyaretinde, Suriçi’nde yaşanan olaylarda yerel halkın yurdundan ve semtinden göç etmesinin üzüntü verici bir durum olduğunu belirterek, duyduğu kaygıyı dile getirdi.

Tatlı, cevizli pestil ve örgü peyniri ikram edildi

Diyarbakır standını, Trakya bölgesinden gelen bir grubun, farklı kostümlerle, ellerinde dövizler ve tatlılarla ziyaret etmesi ise renkli anların yaşanmasına neden oldu. Standı ziyaret edenlere, Diyarbakır’ın meşhur tatlısı burma kadayıf, cevizli pestil ve örgü peyniri ikram edildi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler