1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Emekçiler hükümetin savaş politikasına izin vermeyecek'
'Emekçiler hükümetin savaş politikasına izin vermeyecek'

'Emekçiler hükümetin savaş politikasına izin vermeyecek'

TİS sözleşmesine ilişkin açıklama yapan BES Diyarbakır Şubesi, ülke kaynaklarının savaşa aktarıldığını belirterek, “Savaşın bedelini ödeyen biz emekçiler geçici hükümetin savaş politikasına izin vermeyeceğiz” dedi.

A+A-

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Diyarbakır Şubesi, TİS görüşmelerine ilişkin sendika binalarında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Çok sayıda sendika üyesinin katıldığı toplantıda açıklamayı BES Diyarbakır Şube Sekreteri Bedirhan Çetinkaya yaptı. AKP hükümetinin kendi çalışanlarına bile tahammülü olmadığını ve iktidarda kalabilmek için çalışanlarına zulüm etmekle beraber ülkeyi savaşa sürüklediğini söyleyen Çetinkaya, “Geçici AKP hükümetinin savaş politikasıyla bu ülkenin sorunlarına çözüm olunamayacağını yakın geçmiş tarihimizde baktığımızda çok açık bir şekilde görmekteyiz. Biz mücadele örgütleri olarak öncelikle savaşın kazananının olmadığını, savaşın geriden kan ve gözyaşı dışında bir şey bırakmadığını alanlarda haykırmaya devam edeceğiz” dedi.


Ülke kaynaklarının savaşa yatırıldığını söyleyen Çetinkaya, “Savaşın bedelini ödeyen biz emekçiler geçici hükümetin savaş politikasına izin vermeyeceğiz. Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için barışı savunmaya devam edeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler