1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Emek caddesi yenilendi
Emek caddesi yenilendi

Emek caddesi yenilendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışmalarının tamamlamasının ardından başlattığı bulvar ve caddelerde asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.

A+A-

Önceki gün çalışma başlatılan Emek Caddesi’nde asfalt serimi devam ediyor.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

 Bu yılki sezonu 260 bin ton asfalt üretip, 190 kilometre asfalt serme hedefiyle açan, kent merkezinde iki ekiple asfalt seren, üç ekiple yama yapan, kırsalda her ilçede üçer ekiple çalışmalarını sürdüren Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 30 Nisan’dan bu yana kentin ana arterlerine yaklaşık 160 bin ton asfalt serdi.


Kayapınar ilçesinde iki cadde dışında asfaltlama programını tamamlayan, Bağlar’daki asfalt programını altyapı çalışmalarının tamamlandığı caddelerde sürdüren ekipler asfalt çalışmalarına Emek Caddesi’nde devam ediyor. Asfalt serimi öncesinde caddeyi asfalta hazır hale getiren ekipler, sabah erken saatlerde yolu trafiğe kapatıp, bariyerler koyuyor ve bir görevliyle trafiğin aksamaması için çalışmalar yapıyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler