1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ellibir bin kayıtlı işsiz var
Ellibir bin kayıtlı işsiz var

Ellibir bin kayıtlı işsiz var

Çalışma ve İş Kurumu Diyarbakır İl Müdür Selahattin Bayram ile Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Osman Özbakır görev süresince kendilerine destek olan Kamu Kurum ve kuruluşlara veda ziyareti gerçekleştirdi.

A+A-
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi,Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB)  Başkanı Ebubekir Bal,Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay ile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri Şehmus Ayhan,Ramazan Özkılıç,Şükrü Boylu'yu ziyaret eden Bayram kentte İş-Kur'a kayıtlı 51 bin 883 işsizin olduğunu söyledi.
 
90 BİNDEN 51 BİN'E
 
Göreve başladığında 90 bin kişi seviyelerinde olan kayıtlı işsiz sayısını 6-7 ay gibi bir zamanda 50 bin seviyelerine çekmeye başardıklarını belirten İş-Kur İl Müdürü Selahattin Bayram,bu başarının  işverenler ve Kurum ve Kuruluşlarla geliştirilen sıkı ilişkiler ve işbirliği protokolleriyle gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal ise görev Bayramın görev süresince Sivil toplum kuruluşları, işverenler ve kamu kurumları ile İş-Kur arasında oluşturulan yol haritasıyla yakalanan başarıdan dolayı kendilerini kutlayarak yeni görevlerinde başarılar diledi.
 
BİRLİKTE ÇALIŞARAK İYİ İŞLER YAPILIR
 
Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanlığından,Eskişehir Vegi Dairesi Başkanlığına atanan  Osman Özbakır ise Kumu Kurum ve Kuruluşlarımızla birlikte çalışarak iyi işlerin yapıldığınına dikkat çekerek,Diyarbakır Ticaret Borsasının bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum''dedi.
 
DTB Başkanı  Bal ise Özbakır'ın yeni görevinde başarılar dileyerek,Kentin ekonomik kaynaklarının kayıt altına alınması  konusunda  göstermiş olduğunuz başarılırı çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum''şeklinde konuştu.
 
 
 
Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT