1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Elinde Kıyma Makinasıyla 3 Hastane Dolaştı
Elinde Kıyma Makinasıyla 3 Hastane Dolaştı

Elinde Kıyma Makinasıyla 3 Hastane Dolaştı

Kilis'te, elini et makinesine kaptıran ve 3 hastane dolaştırılarak saatlerce bekletilen 12 yaşındaki kasap çırağının kolu dirseğinin hemen altından kesildi.

A+A-

Kilis'te, elini et makinesine kaptıran ve 3 hastane dolaştırılarak saatlerce bekletilen 12 yaşındaki kasap çırağının kolu dirseğinin hemen altından kesildi. Baba Hüseyin Yetimoğlu, saatlerce hastanede bekletildiklerini iddia ederek davacı olacağını söyledi.Edinilen bilgiye göre, dün Kilis Ahmet Rasim Caddesi üzerinde bulunan Ö.İ.'ye ait kasap dükkanında çırak olarak çalışan İ.H.Y. (12), saat 19.30 sıralarında et çekme makinesini temizlediği sırada sağ elini makineye kaptırmış ve Kilis Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilmişti. Burada saatlerce beklediklerini iddia eden baba Hüseyin Yetimoğlu, hiçbir müdahale yapılmadan başka bir hastaneye sevk edildiklerini öne sürdü. Baba Yetimoğlu, saatlerce hastane kapılarında gezdiklerini iddia ederek, "Oğlum et çekme makinesini temizlediği sırada kolunu kaptırdı ve hemen makine ile birlikte hastaneye getirdik. Kilis Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından buradaki yetkililer Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile irtibata geçerek sevk yaptı. Biz de oğlumu makine ile birlikte üniversiteye getirdik ancak burada saatlerce bekledik ve hiçbir müdahale yapılmadan 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne gönderildik. Buraya geldiğimizde olayın üzerinden saatler geçmişti ve oğlum yoğun kan kaybediyordu. Buradaki doktorlar hemen oğlumu ameliyata alarak kolunu kesti. Bu işlemi biz Kilis'te de yapabilirdik ama üniversiteye kolunu kurtarmak için gelmiştik" dedi.Baba Yetimoğlu gerekirse Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi yetkililerinden davacı olacağını belirterek, "Üniversite Hastanesi'nde bulunan yetkililer yeşil kartımız olmasına rağmen bize yardımcı olmak istemedi. Şimdi benim 12 yaşındaki oğlumun kolu dirseğinin hemen altından kesildi. Bunun hesabını kim verecek? Bu işin peşini bırakmayacağım ve gerekirse davacı olup hakkımızı arayacağım" diye konuştu.

Öte yandan, bu sabaha karşı 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde 3 uzman doktor eşliğinde ameliyata alınarak kolu dirseğinin altından kesilen çocuğun gözlem altında bulunduğu ve sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Bu arada, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Vekili Zeki Çelen, çocuğun hastanelerine geldiğini ve yapılan ilk müdahalenin ardından yatak durumu müsait olan 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne sevk edildiğini belirterek, "Hakkımızdaki iddialarla ilgili olarak hastanın hastanemize geldiği sırada görevli olan acil servis ve plastik cerrahi çalışanlarından konuyla ilgili yazılı açıklama istedik. Bir aksaklık veya sorun varsa gerekli yasal işlemler yapılacaktır" dedi.