1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ’Elimizde öyle belgeler var ki!'
’Elimizde öyle belgeler var ki!'

’Elimizde öyle belgeler var ki!'

HDP Grup Başkanvekili ve İmralı Heyeti’nden Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partilerini ve çözüm sürecini hedef alan sözleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Birgün’e konuşan Buldan AKP’nin uğradığı seçim yenilgisini ve HDP’nin “Seni başkan yaptırmayacağız” kampanyasını hazmedemeyen Erdoğan’ın “sağlıklı düşünemediğini, kin ve nefretle hareket ettiğini” belirtti. Buldan’ın açıklamalarının ilgili bölümü şöyle:

 

“ERDOĞAN’IN BİLGİSİ VARDI”

“Erdoğan, 7 Haziran’da HDP’ye oy veren 6 milyonu görmezden gelmekten vazgeçmelidir. İyi bilmesi gerekiyor ki 6 milyon kişi, barışa, özgürlük ve eşitliğe oy verdi. Bu açıklamalar başta HDP ve Kürtler olmak üzere barışı isteyen kesimlere yönelik bir hakarettir. Cumhurbaşkanı’nın ‘Dolmabahçe mutabakatını tanımıyorum’ demesi barışa olan yaklaşımını da ortaya koyuyor. Erdoğan, o mutabakatla birlikte Türkiye’nin barışına, kardeşliğe de karşı çıkıyor.

Dolmabahçe mutabakatı Erdoğan’ın bilgisi dahilinde yapılmıştır. Bir an önce barış ve kardeşliğe zarar veren üslubunu terk etmesi, süreç üzerindeki tahakkümünü bırakması lazım. Kendisi de bu süreci başlatanlardan birisi ancak bugün geldiği nokta inkar, bilgisi dahilinde gerçekleşen Dolmabahçe mutabakatını yok saymak.”

 

“FULL AKP’YE OY ÇIKAN SANDIKLARLA İLGİLİ BELGE VAR”

Buldan’ın seçimlere ilişkin ifadeleri de dikkat çekti.

Birgün’ün haberine göre Buldan, “Erdoğan’ın iddia ettiği gibi sandığa müdahale etmemiz kesinlikle söz konusu değil. Bizim de elimizde full AKP’ye oy çıkan sandıklarla ilgili bilgi ve belgeler var.” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler