1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elif’in cenazesi toprağa verildi
Elif’in cenazesi toprağa verildi

Elif’in cenazesi toprağa verildi

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde polis zırhlı aracına atılan roketatarın isabet ettiği evde hayatını kaybeden 9 yaşındaki Elif Şimşek'in cenazesi, toprağa verildi.

A+A-

Diyarbakır’ın Bismil ilçesi Dumlupınar Mahallesi'nde polis zırhlı aracına atılan roketatarın isabet ettiği evde hayatını kaybeden 9 yaşındaki Elif Şimşek'in cenazesi, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki otopsinin ardından ailesine teslim edildi.
 
Bismil İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Şimşek'in cenazesi, ilçenin Kurudeğirmen Mahallesi'ndeki mezarlıkta gözyaşları ve Kürtçe ağıtlar arasında defnedildi. Daha sonra Şimşek ailesi, Direkhane Camisi'nde taziyeleri kabul etti.
 
Cenaze törenine katılan Şimşek'in yakını Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eş Başkanı Ali Şimşek, burada yaptığı açıklamada, olayda ölen ve yaralananların akrabası olduğunu söyledi. Olayda yaralanan Elif'in annesi ile iki kardeşi ve amcasının oğlunun, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi edildiğini vurgulayan Şimşek, “Bu acılar daha fazla derinleşmeden sorun çözülmeli. Aksi takdirde ortaya çıkacak tahribat ve gelişecek acılar, bunun sonunda ortaya çıkacak toplumsal durum, belki önümüzdeki süreçte istenilse de geri dönüşü mümkün olmayan bir noktaya gidebilir” ifadesini kullandı.
 
İlçede toplanan bir grubun da saldırının gerçekleştiği noktada iş makinesiyle yolu ulaşıma kapattığı ve ateş yaktığı görüldü. Bu arada, Şimşek'in ön otopsisine ilişkin hazırlanan raporda, yüz kemiklerinin bir kısmının yerinde olmadığı ifade edilerek, saçlarının arasında ve cesedinde yedişer santimetrelik iki metal cisim bulunduğu, el bileği kemiğinin kırıldığı, iskelet sistemi muayenesinde kafatası, yüz ve sol el bileğinde kırıklar meydana geldiğinin tespit edildiği bilgisine yer verildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler