1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elif Yaşar'ın büyük başarısı
Elif Yaşar'ın büyük başarısı

Elif Yaşar'ın büyük başarısı

Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinden Elif Yaşar, Ateşli Silahlar Zafer Kupası yıldızlar kategorisinde birinci oldu.

A+A-

Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinden Elif Yaşar, bir süre önce düzenlenen Ateşli Silahlar Zafer Kupası yıldızlar kategorisinde Türkiye rekoru kırarak birinci olduğu bildirildi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Remzi Atlı, kazanılan başarıların tesadüf olmadığını spora verilen önemin ve gösterilerin çabanın karşılığı olduğunu belirterek, Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak basketbolda da tarihi başarılara imza attıklarını söyledi.Okul olarak basketbolda son yılların en iyi takımı olduklarını ifade eden Atlı, şöyle konuştu: "Bölge şampiyonluğu elde ettik. Ferdi sporlarda da başarı olmak için kapsamlı bir çalışma başlattık. Öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarma ve bunları geliştirme konuşunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün gerekli olan birimleriyle koordinasyon içinde bulunuyoruz. Atıcılık Diyarbakır İl Temsilcisi ve milli takım antrenörü Abdurrahman Akgün'e öğrencimiz Elif Yaşar'ı teslim ettik.

Kısa sürede bu öğrencimiz önemli başarılar elde etti. Ateşli Silahlar Zafer Kupası da Türkiye rekoru kırarak birinci oldu. Elif'in elde ettiği başarı diğer öğrencilerimizin de spora yönelmelerini sağladı. Artık Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi basketbolun dışında diğer spor faaliyetlerinde etkili bir şekilde varlığını gösteriyor. Bu anlamda bizlere ve öğrencilerimize büyük destek veren okul müdürümüz Serpil Tekay'a teşekkür ediyoruz" dedi.Antrenör Abdurrahman Akgün ise Elif Yaşar'ın yetenekli bir sporcu olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT