1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elektrikte tarihi fırsat sona eriyor
Elektrikte tarihi fırsat sona eriyor

Elektrikte tarihi fırsat sona eriyor

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik tarafından, elektrik enerjisi ile tarımsal sulama yapan ve bundan dolayı borcu bulunan müşterilerine yönelik düzenlenen 'Tarımsal Sulamada Tarihi Fırsat' kampanyası 30 Haziran Pazartesi günü sona eriyor.

A+A-

Dicle Elektrik, tarımsal sulama müşterilerine, ''Kalan süreyi iyi değerlendirerek, gelin kampanyadan yararlanın'' çağrısı yaptı.

Dicle Elektrik dağıtım bölgesinde yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta yıllık olarak tüketilen elektrik enerjisinin 5'te bir kadarını oluşturan 4 milyar kilovat saat elektriğin yaklaşık yüzde 95'i kaçak olarak tüketiliyor. Bunun önüne geçmenin yanı sıra, tarımsal sulama müşterilerine kaliteli ve kesintisiz enerji sunmayı hedefleyen Dicle Elektrik, Mayıs ayı başında 'Tarihi Fırsat' sunan bir kampanya başlattı.

'Tarımsal Sulamada Tarihi Fırsat' adıyla kamuoyuna duyurulan kampanyadan yararlanmak için anlaşma yapan müşteriler, tükettikleri elektrik bedelinin yaklaşıkyüzde 25'ini ödeyerek, Türkiye'nin en ucuz elektriğini kullanmış oldu.

Elektrik borcu olan ve Çiftçi Kayıt Sistemi'nde yer alan çiftçilere destekleme ödemesinin yapılmamasını öngören Bakanlar Kurulu kararının ardından Dicle Elektrik, bölgesindeki 6 ilde elektrik enerjisi kullanarak tarımsal sulama yapan müşterileri için ödeme kolaylığı sağlayan bir kampanyayı hayata geçirdi.

Daha önce 16 Haziran'da sona ereceği bildirilen kampanya, çiftçilerin beklentilerini dikkate alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in açıklaması üzerine 30 Haziran tarihine kadar uzatılmıştı. Kampanyanın sona ermesine sayılı günler kalırken, Dicle Elektrik'ten tarımsal sulama müşterilerine, ''Kalan süreyi iyi değerlendirerek, gelin kampanyadan yararlanın'' çağrısı yapıldı.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT