1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elektrik panolu kamuflaj içindeki kaçak sigaralar yakalandı
Elektrik panolu kamuflaj içindeki kaçak sigaralar yakalandı

Elektrik panolu kamuflaj içindeki kaçak sigaralar yakalandı

Bursa'da Diyarbakır'dan kargo ile gönderilen elektrik panolarının içersinde yurda kaçak olarak sokulan 2 bin 800 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

A+A-

Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır'dan kargo ile gönderilen elektrik panolarının içersinde yurda kaçak olarak sokulan 2 bin 800 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi. Gözaltına alınan iki şüpheli sevk edildikleri nöbetci savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

kacak-sigaraya-elektrik-panolu-kamuflaj-7429820_131_m.jpg

ELEKTRİK PANOLARI İÇİNE GİZLENMİŞ 2 BİN 8 YÜZ PAKET KAÇAK SİGARA

Yapılan ihbarı değerlendiren Bursa emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri, Diyarbakır'a yolladıkları boş elektrik panolarının içersine kaçak sigara yerleştirip daha sonra bunları kargo şirketi aracılığı ile Bursa'ya gönderilmesini isteyen H.Y. ve M.G.'yi takibe aldı. Polis, kendilerine gönderilen kargoları alan H.Y. ile M.G.'yi kargoları almak isterken suçüstü yakaladı. Elektrik panolarının içersinden çıkan 2 bin 800 paket kaçak sigaraya el koyan polis sorgulamalarını tamamladıkları H.Y. ve M.G.'yi, 'Kaçakçılık' suçundan adliyeye çıkartıldı. Nöbetci Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadeleri alınan şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken polis, H.Y. ile M.G.'nin Diyarbakır'daki suç arkadaşı iki kişiyi arıyor.

kacak-sigaraya-elektrik-panolu-kamuflaj-2-7429820_x_o.jpg

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler