1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elektrik kesintisinin sebebi belli oldu
Elektrik kesintisinin sebebi belli oldu

Elektrik kesintisinin sebebi belli oldu

DİYARBAKIR- Dicle Elektrik Anonim Şirketi (DEDAŞ) Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, DEDAŞ olarak hizmet verdikleri 6 kentte tüketilen elektriğin Türkiye ortalamasının 2.2 katı olduğuna dikkat çekerek, “Özellikle yılın bazı dönemlerindeki aşırı tüketimi mevcut a

A+A-

DEDAŞ Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, son günlerde yaşanan elektrik kesintileri ve yaşanan toplumsal olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Son günlerde yaşanan kesintilerle ilgili açıklamalarda bulunan DEDAŞ Sözcüsü Üstün, özelleştirme sonrası geride bırakılan bir yıl içerisinde, gerek geçmiş gerekse güncel borçlarla ilgili olarak defalarca kampanya düzenlediklerini fakat bazı bölgelerde beklenen ilgiyi göremediklerini söyledi.

Üstün, “DEDAŞ olarak bölgeye daha kaliteli hizmet vermek amacıyla birçok kampanya düzenledik. Farklı abone çeşitlerine göre avantajlı kampanyalarımız ilgi görüyor, fakat bazı bölgeler ödeme alışkanlığı henüz oluşmuş değil. Bölgeye daha kaliteli hizmet verebilmemiz için harcanan elektriğin karşılığının ödenmesi gerekiyor. Tüketilen enerjinin karşılığının verilmesi halinde sürdürülebilir bir noktaya geleceğiz” diye konuştu.

ÖZELLEŞTİRME SONRASI 97 MİLYON LİRA YATIRIM

Bugün için elektrik kesintilerinin sebebinin, aşırı tüketim ve borcunu ödemeyen abonelerden kaynaklandığını vurgulayan Üstün, borcunu ödemeyen abonelerin elektriğinin kesildiğini ifade etti. Üstün, harcanan enerjinin karşılığının alınmaması halinde bundan sonraki süreçte de kesintilerin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Özelleştirme sonrası bölgeye 97 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerinin altını çizen Üstün, arıza ve bakım çalışmaları için planlı kesintiler yapıldığını da sözlerine ekledi.


(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT