1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elektrik kesintisi muslukları kapattı!
Elektrik kesintisi muslukları kapattı!

Elektrik kesintisi muslukları kapattı!

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, yaz aylarında baş gösteren elektrik kesintileri yurttaşları canından bezdirdi. Elektrik kesintisiyle birlikte suların akmaması yurttaşları mağdur ediyor.

A+A-

Ergani'de Ramazan ayında voltaj düşüklüğü nedeniyle elektriklerin sık sık kesilmesi vatandaşları zor durumda bırakıyor. Yurttaşlar, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini bekliyor. Yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı suların kesilmesiyle birlikte yurttaşlar sık sık Ergani Belediyesi'ne başvuruda bulunuyor.

'Bizimle hiçbir ilgisi yok'

Konuyla ilgili bilgi veren Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, su kesintisinin belediyeden kaynaklı olmadığını kaydederek, “Yurttaşlarımız suların kesilmesin dolayı sürekli belediyeye geliyor. Bu su sorunu elektriklerin kesilmesinden kaynaklanıyor. Bizimle hiçbir ilgisi yok. Hem yasal anlamda hem de fiili anlamda bu görev TEDAŞ'a aittir. Yaz ortasında yağmur yağmıyor. Sel de yok. Neden elektrik sıkıntısı sürekli yaşanıyor? Bu çok düşündürücüdür” dedi.

TEDAŞ yetkililerini göreve davet eden Yalçın, 4 saatlik bir elektrik kesintisinden dolayı yurttaşların 10 saat su sorunu yaşadığını kaydederek, bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT