1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elektrik kesintileri hastaları isyan ettirdi
Elektrik kesintileri hastaları isyan ettirdi

Elektrik kesintileri hastaları isyan ettirdi

Diyarbakır'da bazı mahallelerde son günlerde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin bugün de tekrar etmesi Bağlar Semt Polikliniği'nde tedavi gören hastaların tepkisine yol açtı.

A+A-

DİYARBAKIR'da özellikle kış aylarında sık sık yaşanan uzun süreli elektrik kesintileri, kış daha gelmeden yeniden başladı.

Son günlerde bazı mahallelerde sık sık yaşanan elektrik kesintileri yurttaşları öfkelendirirken, kesintilerin bugünde tekrar etmesi kesintilerin en fazla yaşandığı ilçelerden Bağlar'da bulunan Bağlar Semt Polikliniği'nde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının tepkisine yol açtı.

Neredeyse her gün elektrik sorunları ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek isyan eden hastalardan Haşim Kaya isimli yurttaş, DEDAŞ'ın her yıl olduğu gibi bu yılda kenti elektrik sorunu ile baş başa bıraktığını söyledi. Sorunun bir türlü çözülememesinin nedeninin kullanılan kötü malzemelerden kaynaklandığını da iddia eden Kaya, DEDAŞ'ın özelleştirilmesinden önce elektrik konusunda hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtti.

Kesinti'nin “Kaçak elektrikten dolayı” yaşandığı iddialarına da tepki gösteren Kaya, “Batıda kullanılan kaçak Diyarbakır'da yok. Elektrik buradan üretilip batıya gidiyor ama biz mağdur oluyoruz” dedi.

“Sağlık Bakanı gelip baksın”

Yaşlı olan hastalarının elektrik kesintisi nedeniyle sıcakta saatlerdir beklediğini söyleyen hasta yakını Veysi Doğru ise, yetkilileri görevlerini yerine getirmemekle suçladı.

Doğru, kesintilere duyduğu tepkiyi “Başbakan diyor ki bizim Güneydoğu' da hiçbir sorunumuz yoktur. Hastanelerin haline bir bakın. DEDAŞ gelip diyor ki, 'biz elektriği kesmiyoruz'. Sağlık Bakanı çıkıp 'sağlığımız her şeyden önemlidir' diyor fakat gelip bir baksın” sözleriyle dile getirdi.

Hastanede bulunan yurttaşlar, yetkilileri bir an önce elektrik sorununu çözmeye çağırdı.

HABERE YORUM KAT