1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Elektrik faturasını gördü şok oldu
Elektrik faturasını gördü şok oldu

Elektrik faturasını gördü şok oldu

Çanakkale'de, Bağkur emeklisi 58 yaşındaki Hüseyin Karakaş dün gelen elektrik faturasının şokunu yaşıyor. Nisan ayına ait bir aylık elektrik faturasının 20.709.40 TL olduğunu belirten Karakaş, “bu faturaya göre bir araba bedeli elektrik harcamışız” dedi.

A+A-
Çanakkale Cevatpaşa Mahallesi'nde ikamet eden Hüseyin Karakaş, her ay ortalama harcadığı elektrik bedelini bildiği halde 20 bin TL'nin üstünde fatura gelince şok geçirdi.
 
 
04.04.2015 ile 05.05.2015 tarihleri arasında kullandığı bir aylık fatura bedelinin 20 bin 709.40 TL olarak hesaplandığını belirten Hüseyin Karakaş, şaşkınlık içinde
“Her ay bana gelen fatura bedeli belli, ben ne harcadığımı çok iyi biliyorum. Bu faturaya göre bir araba bedeli elektrik harcamışız. Biz evimizde fabrika işletmiyoruz. Bu neyin nesi? Bu kadar dikkatsizlik olmaz. Hadi biz okuma yazma biliyoruz, hakkımızı bir şekilde arar itirazlarımızı yapar durumu düzeltiriz. Ya okuma yazma bilmeyen, evde tek başına ikamet eden yaşlı başlı insanlar ne yapardı? Sorumlu elektrik sağlayıcıları bu konulara daha dikkat ederek biz vatandaşları zor duruma sokmamalı” dedi.
 
 
Hüseyin Karakaş, şimdi yüklü miktarda gelen elektrik faturasına itiraz etmeye hazırlanıyor. 
 
 
fatura2.jpg

HABERE YORUM KAT