1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elçi: Toplum barışı için karanlık tablo aydınlatılmalı
Elçi: Toplum barışı için karanlık tablo aydınlatılmalı

Elçi: Toplum barışı için karanlık tablo aydınlatılmalı

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, Ankara’daki vahşi saldırının arkasındaki bütün karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasının toplumun sosyal barışı ve güvenliği geleceği bakımından önem arz ettiğini söyledi.

A+A-

Diyarbakır Barosu yaptığı yazılı açıklama ile Ankara’daki bombalı saldırıyı kınadı. Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu adına Baro Başkanı Av. Tahir Elçi imzalı yazılı açıklamada, Suruç ve Diyarbakır'da yapılan katliamları hatırlatarak, “Adli ve idari makamların hızla ve hemen faillere ulaşarak ve bu vahşi saldırının arkasındaki bütün karanlık tabloyu ortaya çıkarması toplumumuzun sosyal barışı, güvenliği geleceği bakımından önem arz etmektedir. Saldırıda hayatını kaybeden insanlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve toplumuza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.


 “Henüz kim veya kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen ancak halkların barış ve kardeşlik talep ve çığlığını boğmaya yönelik olan bu vahşi ve alçakça saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz” diyen Elçi, toplumun birlikte, bir arada, demokratik ve özgür bir ülkede barış içinde yaşama arzu ve iradesini hiçbir karanlık odak ve vahşi saldırının yok edemeyeceğini belirtti. Katil ve karanlık güçlerin bu saldırısının halkların barış talebini daha çok güçlendirmesi gerektiğini kaydeden Elçi şöyle dedi:


 “Öte yandan bir süredir başta Suruç, Diyarbakır gibi birçok merkezde kitlesel açık hava toplantılarına yönelik yapılan ve çok sayıda mahsun insanımızın yaşamına mal olan benzer vahşi saldırılar karşısında güvenlik görevlilerinin daha çok hassas ve bu tür saldırıları ön görerek gerekli her türlü önlemi alması gerekirdi. 5 Haziran 2015 tarihinde Diyarbakır'da yapılan bir mitinge yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıda ihmal ve özensizliğin açıkça ortada olması, yetkililerin ve kamuoyunun bilgisi dahilinde olmasına rağmen güvenlik görevlilerinin benzer toplantı ve mitinglerde gerekli dersi çıkarmadıkları ve önlemleri almadıkları bu olayla da ortaya çıkmıştır. 
 
“Bütün karanlık tablo ortaya çıkarılmalı”


Adli ve İdari makamların hızla ve hemen faillere ulaşarak ve bu vahşi saldırının arkasındaki bütün karanlık tabloyu ortaya çıkarması toplumumuzun sosyal barışı, güvenliği geleceği bakımından önem arz etmektedir. Saldırıda hayatını kaybeden insanlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve toplumuza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler