1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elçi: Hoşgeldin acılı yalnızlığıma
Elçi: Hoşgeldin acılı yalnızlığıma

Elçi: Hoşgeldin acılı yalnızlığıma

Barış Grubu’nun Diyarbakır’da düzenlediği toplantıda barış çağrısı yapıldı; toplantının açılış konuşmasını Türkan Eçi ve Rakel Dink yaptı.

A+A-

Sanatçı, gazeteci, akademisyen ve aktivistlerden oluşan 106 kişilik Barış Grubu’nun Diyarbakır’da düzenlediği toplantıda barış çağrısı yapıldı.

Sümerpark’ta yapılan toplantıda Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Eçi ve Rakel Dink açılış konuşmasını yaptı.

‘Hoşgeldin acılı yalnızlığıma’

“Aslolan Hayattır – Silahlar Sussun, Zulüm Dursun, Barışı Konuşalım”yazılı pankatın önünde açılış konuşmasını yapan Türkan Elçi konuklara “hoş geldiniz” dedi.

“Bu kış her kıştan daha kış; ölümler kışlardan daha kış. Hadi gel öfkemize ip bağlayalım, O ipleri dipsiz kuyulara salalım. Baharlardan güller toplayalım; kurşunun keskin sesine biz gül atalım. Hoşgeldin kardeşim, acılı yalnızlığıma hoşgeldin.”

‘Hoş bulduk kardeşim’

Hrant Dink’in eşi Rakel Dink de “Hoş bulduk kardeşim, yalnız değilsin demeye geldik” ifadesini kullandı.

“Toprak kana doymaz, yeter demeye geldik her tarafa sesleniyoruz: ‘Bunca acı yeter’ diye seslendi. Lütfen her tarafa seslenmeye geldik. Kerdeşçe, insanca Meclis’te konuşun demeye geldik. Bırakın insanlar eceliyle ölsün. Ancak o zaman insanların ardından ayinler de kıvamında olur acılar da…”

Toplantıda Suruç Mahallesi muhtarları, çatışmalar nedeniyle okula gidemeyen öğrenciler, esnaflar da söz aldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler