1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elazığ'da patlatılan minibüs Diyarbakır'dan çalınmış
Elazığ'da patlatılan minibüs Diyarbakır'dan çalınmış

Elazığ'da patlatılan minibüs Diyarbakır'dan çalınmış

Bakan Ala: Elazığ'daki saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliği belli oldu

A+A-

İçişleri Bakanı Efkan Ala Elazığ saldırısı bir minibüsle düzenlendi. Araç çalıntı.Diyarbakır'dan başka plaka verilerek aracın çıktığı bilgisine ulaşıldı. Yol kontrolleri yapılmış ama bu araç ara yollardan Elazığ'a gelmiş.Bir kişi başka ilde gözaltına alındı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliği belli oldu" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, NTV canlı yayınında sorularını yanıtlıyor. Elazığ Bitlis ve Van'daki terör saldırılarıyla ilgili konuşan Bakan Ala, Elazığ'daki intihar saldırısını  gerçekleştiren teröristin kimliğinin belirlendiğini açıkladı.

Elazığ'daki saldırısı bomba yüklü araçla yaplıdı. 3 polisimiz şehit oldu 217 kişi yaralandı 115'i polis 102'si sivildi 83'ü hastanede 1 kişinin durumu kritik. PKK'nın aracı nereden aldığı nasıl getirdiği götürdüğü berraklaştı. Bir takım hususlar ortaya çıktı. Diyarbakır'dan Elazığ istikametine doğru gideceği istihbarat bilgisi alındı o plakalı araç değil bu araç gelmiş patlatmış. Bomba yüklü araç ara yollardan Elazığ'a gelmiş. Nasıl yol buldu da girdi soruşturmacı görevlendirdim müfettişler inceleme başlattı. Ana yollardan değil de köy yollarından gelmiş.

TERÖRİSTİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ 

Teröristin kimliği belirlendi.Bütün sahada operasyonlar devam ediyor.Saldırıyla ilgili 1 kişi başka bir ilde gözaltına alındı. 

''FETÖ-PKK BAĞLANTILI'' AÇIKLAMASI

FETÖ teröristlere yardım etti. Van'da 6-7 Ekim olaylarını hatırlayınız bir araç yanıyor emniyetin panzeri ile sapasağlam emniyet araçlarını götürüp o aracın üzerine atan polis memurlarını yakaladık. Onları görevden aldık işlerine son verdik.

HABERE YORUM KAT