1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elazığ Caddesi’ndeki çalışmalar yıl sonunda tamamlanacak
Elazığ Caddesi’ndeki çalışmalar yıl sonunda tamamlanacak

Elazığ Caddesi’ndeki çalışmalar yıl sonunda tamamlanacak

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nce, Elazığ Caddesi’nde yol genişliğini 40 metreye, şerit sayısını bisiklet yolu da dahil olmak üzere 7’ye çıkaran çalışmalar devam ediyor.

A+A-

 Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanacağını kaydetti. 


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın, Dağkapı ve Seyrantepe güzergahında yaşanan trafik yoğunluğunu azaltarak rahatlatmak, toplu taşıma araçlarının geçişi için tercihler sunmak, transit otobüs yolunun oluşturulmasını sağlamak amacıyla Elazığ Caddesi’nde yürüttüğü yol genişletme çalışmaları devam ediyor.

3 milyon 180 bin liraya mal olacak çalışmalar kapsamında, şimdiye kadar 7. Kolordu Komutanlığı’na ait duvar, imzalanan protokol doğrultusunda, 10 metre geriye alındı, eski duvar yıkıldı. Ardından proje doğrultusunda caddenin asfaltı yapıldı, yeni ağaçların dikimi gerçekleştirildi, aydınlatma direkleri yerleştirildi. 2 gidiş 2 geliş şeklinde trafiğin aktığı Elazığ Caddesi’nin, 3 gidiş 3 geliş ve 1 bisiklet yolu şeklinde olmasını sağlayacak çalışmalar, yılsonunda tamamlanacak.

“3 KİLOMETRELİK ALANDA YÜRÜTÜLÜYOR”


Konuyla ilgili bilgi veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Teknik İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Sevinç, Dağkapı ile Seyrantepe arasındaki bölümde yapılan çalışmanın yaklaşık 3 kilometrelik alanı kapsadığını belirtti.

Sevinç, “Burada bizim özellikle yapmış olduğumuz çalışma şudur: 4 şerit Dağkapı’dan Seyrantepe’ye gidiş, 3 şerit de Seyrantepe’den Dağkapı’ya geliş yönünde düzenleme yapıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında peyzaj düzenlemeleri, bisiklet yolu ve kaldırım çalışmaları yürütülüyor. Burada 3 kilometrelik bir bisiklet yolunu, kentimizin diğer akslarıyla birleştirme noktasında çalışmalar yürütülüyor. Önümüzdeki yıl 70 kilometre olmak üzere kentte 80 kilometrelik bir alanda bisiklet yolu çalışması yapılacak. Bu etaplardan birisi de Elazığ yoludur” dedi.


Sevinç, Elazığ Caddesi Yol Genişletme ve Düzenleme Projesi’nin yılsonunda tamamlanacağını da kaydederek, Elazığ Caddesi’ndeki çalışmaların tamamlanmasıyla kent trafiğinde rahatlama olacağını sözlerine ekledi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler