1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Elazığ Caddesi düzenleme çalışmalarına devam
Elazığ Caddesi düzenleme çalışmalarına devam

Elazığ Caddesi düzenleme çalışmalarına devam

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini Elazığ Caddesi'nde yürüttüğü yol düzenleme çalışmaları devam ediyor.

A+A-
Caddede askeriyeye ait duvarın yaklaşık 10 metre geriye alınması ve eski duvarın yıkılmasıyla başlayan çalışmalar kapsamında, 2 gidiş ve 2 geliş şeklinde olan cadde 4 geliş 3 gidiş şeklinde düzenlenmeye başlandı.  3 metre genişliğinde gidiş geliş bisiklet yolunun da yapılacağı düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla Elazığ Caddesi, Mahabad Bulvarı gibi olacak.
 
Büyükşehir Belediyemiz, Elazığ Caddesi'ni ikinci bir Mahabad Bulvarı'na çevirmek için hummalı bir çalışma yürütüyor. Askeriyeye ait duvarın yıkıldığı bölümde Fen İşleri Daire Başkanlığımız düzenleme çalışmalarına devam ederken, Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığımız düzenleme alanında bulunan ağaçların parklara nakillerini gerçekleştirdi. DİSKİ tarafından yürütülen yağmursuyu şebekesi çalışmalarının da ihate duvarının yıkıldığı alanda yapılması sağlanarak, trafikte herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tüm önlemler alındı. 
 
 
Ekim sonunda tamamlanacak  
 
 
Büyükalp Caddesi'nden Seyrantepe kavşağına kadar devam edecek çalışmalar kapsamında,  Dağkapı-Seyrantepe arasındaki yol çalışması mayıs ayının sonunda; caddedeki enerji hatlarının yeraltına alınması, bisiklet yolunun ve kaldırımların tamamlanması da ekim ayı sonunda tamamlanacak. Dekoratif direklerle caddenin aydınlatması Belediyemiz tarafından yapılacak, caddeye ve çevresine 600 adet çınar ağacı da dikilecek.  
 
 
8Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT