1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. El yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde infilak ettirildi
El yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde infilak ettirildi

El yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde infilak ettirildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır-Bingöl karayolunda teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde infilak ettirildi.

A+A-

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi ve vatandaşların her türlü PKK eylemlerinden korunması amacıyla her türlü tedbir alındığı belirtildi.

1-068.jpg

Açıklamada, “Bu tedbirler kapsamında, Diyarbakır-Bingöl karayolunun Hedik mevkiinde MAKÖ köpeğinin tepki vermesi üzerine yapılan kontrolde yoldan araziye doğru giden 10 metre kablo tespit edilmiş ve tespit edilen EYP Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından emniyetli bir şekilde patlatılarak imha edilmiştir. Patlama sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla teröristle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

2-062.jpg


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT