1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ekonomik yatırımlara hibe
Ekonomik yatırımlara hibe

Ekonomik yatırımlara hibe

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal,tarımla uğraşanların hibe programlarından faydalanarak yatırım yapması ve yatırımcı olmaları gerektiğini söyledi.

A+A-
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik yatırımlar %50 hibe desteği ile desteklenecek.
 
Tarıma dayalı ekonomik yatırımlara yönelik yapılacak olan desteklemelerle ilgili Diyarbakır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü Ekonomik Yatırımlar Birimi Sivil toplum örgütü temsilcileri ve üyelerine yönelik bilgilendirme ziyaretleri başlattı.
 
Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü Ekonomik Yatırımlar Birimi TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB)  Başkanı Ebubekir Bal, DTB Meclis Başkanı Ahmet  Ay  ile DTB Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerine yönelik bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi.
 
Yapılan bilgilendirme ziyaretinde Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Soğuk Hava Deposu, Çelik Silo, Hayvansal orjinli gübre işlenmesi paketlenmesi ve depolanması, Alternatif enerji kullanan ( Rüzgar, güneş, biogaz ısıtmalı) yeni sera yapımı , Alternatif enerji üretim tesislerine yönelik yatırımlara KDV hariç  %50 hibe desteği verileceği ve başvuruların ise 24.12.2014 tarihinde sona ereceği açıklandı.
 
DTB Başkanı Ebubekir Bal ise İlimizin tarımsal potansiyelin in daha iyi değerlendirilebilmesi için bu tür hibe programlarının önemine değinerek''İlimizde tarımla uğraşanların artık girişimci olması ve bu hibelerden yararlanarak yatırım yapmaları gerekiyor.Çünkü yatırım yapmadan ilimizdeki ürünleri işleyerek satmadan ilimizde katma değer yaratılamaz''dedi.
 

HABERE YORUM KAT