1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ekinciler Caddesi deterjanlarla temizlendi
Ekinciler Caddesi deterjanlarla temizlendi

Ekinciler Caddesi deterjanlarla temizlendi

Büyükşehir Belediyemiz, baharın gelmesiyle başlattığı temizlik kampanyasını Ofis Ekinciler Caddesi'nde sürdürdü.

A+A-
Trafik akışının en yoğun olduğu caddelerden biri olan Ekinciler Caddesi, yaya ve araç trafiğini aksatmamak amacıyla gece yarısı yıkanıp, temizlendi.
 
Büyükşehir Belediyemiz, baharın gelmesiyle başlattığı temizlik kampanyasını Ofis Ekinciler Caddesi'nde sürdürdü. Trafik akışının en yoğun olduğu caddelerden biri olan Ekinciler Caddesi, yaya ve araç trafiğini aksatmamak amacıyla gece yarısı yıkanıp, temizlendi.  
 
Belediyemiz Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından organize edilen temizlik kampanyası dün gece yarısı 24.00'da Ekinciler Caddesi'nde devam etti.
 
Çevre Koruma Daire Başkanımız Deniz Kıraç ile Çevre Koruma Şube Müdürü Mehmet Baran'ın da katıldığı temizlik çalışmasını 30 temizlik işçisi, 2 tanker su kullanarak yürüttü. Cadde, deterjanlarla ve gül suyuyla yıkandı. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanımız Deniz Kıraç, bayramlarda evler nasıl temizleniyorsa, kentin de aynı özenle temizlenmesi ve temiz tutulması gerektiğini belirterek, “Kentimizi evimiz bilerek, kentimiz evimizdir, evimizi temiz tutacağız.” dedi.
 
Kentin dört bir tarafında çalışma başlatıldı
 
Kentin dört bir tarafında temizlik çalışmasının başlatıldığını kaydeden Kıraç, sözlerine şöyle devam etti: “Bu çalışmaların öncelikle kentin kenar mahallelerinde ve iç kısımlarında oluşan hafriyatlar, bazı yıkıntılarda biriken atıkların temizlenmesiyle başladı. Devamında da kentimizdeki bazı caddelerin yıkanmasını hedefledik.  Dün itibariyle başlattığımız cadde yıkama çalışmasını bugün de devam ettiriyoruz ve bundan sonrada temizleme çalışmalarımız devam edecek.“ Kıraç, ilçe belediyelerimizin temizlik müdürlükleriyle birlikte daha temiz bir Diyarbakır yaratmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
 
(Diyarinsesi.org BB)
 

HABERE YORUM KAT