1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Eker’den taşeron açıklaması
Eker’den taşeron açıklaması

Eker’den taşeron açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dr. M. Mehdi Eker, 2016 eylem planının, vaat ve reformların takvime uygun bir şekilde gerçekleştirildiğini belirterek, “Taşeron işçilerimizin de taleplerini yerine getirerek, asli iş ve yardımcı iş ayrımı yapmadan yüz binlerce

A+A-

AKP Ekonomi işleri Başkanlığı, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan taşeron işçilerinin kadroya alınması yönünde gelen sorulara hazırladığı ‘Ekonomi bülteni’nde yanıt verdi. Bültende;  Hangi işçilerin haktan yararlanacağı, aranacak şartların ne olduğu, hangi işlerin kapsama girdiği, özel sözleşmeli personelin mali ve sosyal hakları, kamuda istihdam sürecinin yanı sıra belediye ve il özel idareleri ile bağlı kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin durumuna ilişkin soruların yanıtları yer alıyor.
 
AKP Genel Başkan Yardımcısı Dr. M.Mehdi Eker, 2016 eylem planının, vaat ve reformların  takvime uygun bir şekilde gerçekleştirildiğini belirterek, “AK Parti verdiği her sözü yerine getirmek için gerekli tüm adımları atıyor. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da açıkladığı gibi, eylem planımızın 3 ayını başarıyla tamamladık. Bu sürede 3 aylık reformlarımızın yüzde 65’ini, vaatlerimizin ise tamamını gerçekleştirmiş olduk.  Taşeron işçilerimizin de taleplerini yerine getirerek, asli iş ve yardımcı iş ayrımı yapmadan yüzbinlerce çalışanımızı ilgilendiren bu kararımız hayırlı olsun” dedi.

 

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT