1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ek önlemler alındı
Ek önlemler alındı

Ek önlemler alındı

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü kız öğrencilerin önceki gün yapmış olduğu “taciz” eylemine ilişkin yaptığı açıklamada, öğrencilerin güven içinde üniversiteye gidip gelmeleri için başta valilik olmak üzere ilgili tüm kurumlarla görüşmeler yapılarak ek önlem

A+A-

Dicle Üniversitesi'nce (DÜ), Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (YURTKUR) bağlı Ziya Gökalp Yurdu'nda kalan öğrencilerin, yurtlar ile fakülte binaları arasındaki yolda sözlü ve fiziki tacize uğradıkları gerekçesiyle yaptıkları eylemlere ilişkin, öğrencilerin güven içinde üniversiteye gidip gelmeleri için başta valilik olmak üzere ilgili tüm kurumlarla görüşmeler yapılarak ek önlemler alındığı bildirildi.

'Resmi şikayet yapılmadı'

DÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada, YURTKUR'a bağlı Ziya Gökalp Yurdu'nda kalan öğrencilerin, yurtlar ile üniversite kampüsü arasındaki yaklaşık 500 metrelik yolda sözlü tacize uğradıkları iddiasıyla basında haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Bu konuda DÜ yönetimine ve İl Emniyet Müdürlüğüne resmi bir şikayet yapılmadığı kaydedilen açıklamada, üniversite yönetiminin üniversite kampüsü dışında bulunan Ziya Gökalp Yurdu çevresinde yaşandığı belirtilen bazı sözlü taciz olayları ile ilgili tedirginliği gidermek üzere ilgili kurum ve kuruluşlar ile görüşerek gerekli önlemleri aldığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ek servis araçları

“Üniversite yönetimimiz söz konusu yurtların üniversiteye ait olmamasına ve kampüs dışında bulunmasına rağmen, öğrencilerimizin tedirgin olmamaları ve güven içinde üniversiteye gidip gelmeleri için her türlü önlemi almış bulunmaktadır. Bu amaçla, akşam saatlerinde motorize güvenlik ekipleri devriye gezmekte, saat 8.00′den 21.00′e kadar, sınırlı servis imkanlarına rağmen, 3 servis aracı öğrenciler için tahsis edilmiştir. Ayrıca başta valilik olmak üzere ilgili tüm kurumlar nezdinde gerekli görüşmeler yapılarak ek önlemler de alınmıştır. Bu çerçevede valiliğin katkılarıyla iki ek servis aracı alınmıştır. Ek araçlar bu hafta içerisinde servis hizmetine başlayacaktır. Bu hafta içerisinde sabah ve akşam 15 dakikada bir üniversite kampüsü ve yurt arasında hizmet vermeye başlayacak olan ring servisleri ile bu sorunun ortadan kalkacağını umut ederek, öğrencilerimizin ve ailelerinin tedirgin olmaması gerektiğini bildiririz.”

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT