1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı?
Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı?

Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı?

27 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen motorlu taşıtlar sınavı sona erdi. Adaylar ehliyet sınav sorularının yayınlanmasının ardından ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Yapılan açıklamaya göre 27 haziran MTSAS ehliyet sınav s

A+A-

Geçtiğimiz günlerde yapılan ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınavı sonuçları hakkında önemli bilgiler ve ehliyet sınavı sonuçları hakkında merakla beklenen açıklama geldi.

Milli eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 27 haziran MTSAS  ehliyet sınav sonuçları 7 Temmuz saat 18.00'a kadar açıklanacak. Ehliyet sonuçlarını adaylar T.C numaraları ile MTASAS sonuc sorgulama ekranından öğrenebilecek.

Trafikte araç kullanabilmek için tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de araç sürücülerinin ehliyet sahibi olmaları yasal bir zorunluluktur. Bu neden ile de günümüz Türkiye’sinde araç kullanmak isteyen kişilere hizmet veren sürücü kursları bulunuyor. Yılın çeşitli dönemlerinde verilen farklı dönemlerdeki ehliyet kursları ile vatandaşların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ehliyet adayları için gerçekleştirilen ehliyet sınavına hazırlanmaları sağlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavının 2015 yılı için ilki ocak ayında gerçekleştirilmişti.

EHLİYET SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

2015’in 27 Haziran ehliyet sınavı gerçekleştirildi. Sınavın yapılmasından birkaç gün sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 27 Haziran ehliyet sınavı soruları açıklaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın gelişen internet teknolojisini en etkin şekilde kullanan devlet kurumlarının başında geliyor olması sayesinde de ehliyet adayları 27 Haziran Cumartesi günü girdikleri ehliyet sınavı soruları açıklamasına dijital ortam üzerinde bulunan MEB internet sayfasındaki Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS) duyuruları ekranından ulaşılabiliyor.


EHLİYET SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

 

27 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen ehliyet sınavı sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılacak açıklama tüm ehliyet adayları tarafından dört gözle bekleniyor. Ehliyet adaylarının 70 ve üzeri puan alması gereken ehliyet sınavı sonuçları için henüz Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu bir açıklama bulunmuyor. Ancak bazı uzmanlar bu konuda ehliyet adaylarının bekleyişinin çok uzun olmayacağı yönündeki tahminleri adayların heyecanını azaltabilmelerine yardımcı oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS) e-kılavuzuna göre 2015 yılı içerisinde yapacağı ehliyet sınavı sayısının 9 değil 6 olacağının belirlenmesi de ehliyet adaylarının heyecana ve telaşa kapılmasına yol açıyor. 

 

Bu konuda uzmanların görüşleri ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital ortamda yer alan resmi internet sayfasındaki Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS) duyuruları ekranından yapacağınız ehliyet sınavı sonuçları açıklamasının 7 Temmuz tarihinde olacağı yönünde oluyor. Ehliyet sınavının sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz açıklanmamış olsa da ehliyet adayları Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS) duyuruları ekranından 27 Haziran ehliyet sınavı soruları ve cevap anahtarı açıklamasına ulaşarak, sınavda çözdüğü sorular üzerinden tahmini puan hesaplamasını yapabiliyor.

Ehliyet adayları özellikle geçtiğimiz pazar günü yapılan ehliyet sınavının hemen ardından internet üzerinden ehliyet sınavı sonuçları için sürekli olarak sık şekilde arama yaparak, en güncel ve en yeni haberler ile ilgili bilgiler alabilmeye çalışıyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler